Po co nam okna

Po co nam okna w domu?
 
Wydawać by się mogło, że to pytanie retoryczne. Przecież każdy wie, jaką rolę spełniają okna i po co nam one są. Jednak, kiedy decydujemy się na kupno okien, warto zastanowić się nad jego rolą - do czego będziemy je wykorzystywać, dlaczego chcemy mieć akurat ten rodzaj okien. Okna mają dawać ciepło i przepuszczać światło - niektórzy powiedzą, że tylko takie zadania ma okno. Jest ich jednak o wiele więcej.  
 
Budujesz dom? Zastanów się, po co Ci okno. Czy zależy Ci na pięknym widoku za oknem, czy chciałbyś mieć ciepłe pomieszczenia. A może chciałbyś, by Twoje okna Olsztyn były szczelne i chroniły przed wiatrem? Zawsze zainwestować można w okna energooszczędne Olsztyn. 
 
Jak już wspomniano wcześniej, okno ma wiele funkcji. Do tych najważniejszych należy zaliczyć: oddzielanie pomieszczeń wewnętrznych od środowiska zewnętrznego, w tym od warunków atmosferycznych; przenoszenie obciążeń spowodowanych przez siły oddziałujące na okno na konstrukcję całego budynku; zapewnienie izolacji termicznej i akustycznej, a także szczelności otworu okiennego; dbanie o odpowiednią ilości światła dziennego i energii słonecznej; zaopatrywanie pomieszczenia w powietrze konieczne dla odpowiedniego funkcjonowania wentylacji;
dawanie gwarancji bezpieczeństwa poprzez ochronę pomieszczenia przed działaniami z zewnątrz.