Wypowiedz wojnę hałasowi, szczelne okna Twoją armią!

Opublikowano: 4/5/2017

Miasto jest siedliskiem ogromnego hałasu, więc jeśli mamy okazję mieszkać przy drodze pełnej ruchu jesteśmy skazani na taką nieprzyjemność, jaką są wszechobecne, przeszkadzające dźwięki, których źródłem jest nasze otoczenie. Musimy wziąć pod uwagę to, że gwar dochodzący z ulicy może wedrzeć się do naszego domu przez ściany, okna ale i nie tylko. Grunt jest kolejnym przekaźnikiem utrapienia w postaci hałasu, gdyż przedostają się przez niego dźwięki o niższej częstotliwości. Takie coś jest znacznie trudniejsze do wytłumienia. Na pierwszym etapie naszych zmagań powinniśmy przede wszystkim ustalić źródło, które emituje hałaśliwe dźwięki.

Uszczelnione okna kluczem do sukcesu

 

Drugi etap jest tym, na którym powinniśmy sprawdzić, czy nasze okna nie są przyczyną nadmiernego hałasu w naszym domu. W tym celu powinniśmy zastosować prostą metodę. Chwyć w rękę sztywną kartkę papieru i umieść ją pomiędzy ramą ramą okienną i skrzydłem. Wtedy będziesz mógł zobaczyć, czy skrzydło odpowiednio przylega do ramy. Ta metoda pozwala wytłumić dźwięki o wyższej częstotliwości takie jak np. piski lub gwizdy.

Jeśli okaże się, iż jest inaczej niż powinno zastanów się nad wymianą okien na nowe, bądź zakup uszczelki, jeśli pierwsza opcja przerasta Twój budżet.

Okna PCV – Olsztyn

 

Nasza firma posiada bardzo bogatą ofertę szczelnych okien PCV. Dostaniesz u nas także drzwi wewnętrzne, zewnętrzne, oraz bramy garażowe. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z nami i sięgniesz po swoje udogodnienie. Nie zwlekaj, Asmont na Ciebie czeka!