Właściwości antywłamaniowe drzwi

Opublikowano: 8/1/2016

Dla większego bezpieczeństwa warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe. Jakie cechy mają takie produkty i kiedy najlepiej zdecydować się na ich zakup?

 

Kup drzwi antywłamaniowe do domu lub mieszkania

 

Produkty te montowane są zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Nie tylko chronią przed włamaniami, ale także skutecznie odstraszają złodziei. Na ich zakup warto zdecydować się w przypadku remontu mieszkania lub jeszcze na etapie budowy domu. Wcześniej warto zapoznać się z jego otoczeniem, przeanalizować poziom występującego w okolicy zagrożenia włamaniami oraz przygotować inne formy ochrony domu czy mieszkania (zabezpieczyć taras, balkon, okna, bramy garażowe itd.). Dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiednie drzwi, które staną się elementem spójnego systemu ochrony.

 

Jak zbudowane są drzwi antywłamaniowe?

 

Wyposażone są w takie elementy jak rama ze stali, kratownica oraz stalowe płyty. Są to najważniejsze wzmocnienia drzwi, znacznie utrudniające ich zniszczenie, odkształcenie lub przedziurawienie. Produkty tego typu mają także atestowane zamki. Umożliwiają one wielopunktowe ryglowanie. Niekiedy wyposażone są w rdzeń o kształcie stożka, które uniemożliwia rozwiercenie zamka. Drzwi takie mogą być wyposażone w zamek ryglujący automatycznie po ich zamknięciu – bez konieczności użycia klucza. Warto zamontować w nich ponadto zamek umożliwiający otwieranie tylko od wewnątrz (zasuwkę) – to dodatkowe zabezpieczenie pozytywnie wpływa na komfort osób przebywających w mieszkaniu. Z boku drzwi powinny znajdować się także bolce antywyważeniowe, dzięki którym drzwi nie da się wyważyć lub zdjąć z zawiasów.

 

Drzwi tego typu zwykle pozbawione są szyb, jednakże jeśli klientowi zależy na tym, by były przeszklone, istnieje opcja wyposażenia drzwi w szybę ze szkła antywłamaniowego – oczywiście odpowiednio umieszczoną i zabezpieczoną.

 

Olsztyn – bądź bezpieczny dzięki drzwiom antywłamaniowym

 

Jeśli chcesz zakupić drzwi antywłamaniowe w Olsztynie, poczuć się bezpiecznie w swoim domu oraz nie martwić się o włamania podczas dłuższych wyjazdów, wybierz się do naszego salonu sprzedaży i zobacz, co możemy Ci zaoferować. Zapraszamy!