Wiosenne mycie okien – 3 cenne porady

Opublikowano: 2/27/2017

Patrząc na pogodę za oknem oraz analizując prognozy na następne tygodnie można zaryzykować stwierdzenie, że zima już odeszła, a rozpoczęła się wiosna. W związku z tym zaryzykować można także pierwsze wiosenne mycie okien, licząc na to, że jego efekty będą widoczne przez przynajmniej kilka kolejnych tygodni. O czym warto pamiętać podczas tej czynności?

 

  • Wybór dobrego środka do mycia okien. Od tego powinny się zacząć domowe porządki. Bardzo wiele płynów do mycia szyb niestety pozostawia smugi i okna nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Warto wypróbować płyn do spryskiwaczy – jego użycie to ciekawy trik, dzięki któremu efekt bardzo często jest znacznie bardziej satysfakcjonujący niż przy użyciu zwykłego płynu.

  • Nie tylko mycie, ale i nabłyszczanie. O ostatecznym efekcie decyduje nie tylko dokładne umycie okien, ale także późniejsze nabłyszczenie szyb. W jaki sposób można to zrobić? Używając odpowiednich ściereczek do mycia szyb (warto wybrać te droższe, dzięki czemu ryzyko pozostania smug będzie mniejsze), ręczników papierowych (tych grubszych – cienkie niestety nie sprawdzają się w tym zadaniu) lub tetrowej pieluszki – ten ostatni sposób jest zresztą z powodzeniem stosowany od pokoleń.

  • Kontrola stanu okien i ich konserwacja. Przy okazji pierwszego mycia okien, warto sprawdzić, jak przetrwały zimę. Kontrola stanu ram okiennych, farby na oknach, parapetów, uszczelek, klamek i innych elementów pomoże ocenić, czy okna będą mogły z powodzeniem służyć przez kolejny sezon, czy pora już na ich wymianę lub przynajmniej odświeżenie.

 

Olsztyn – okna do Twojego domu

 

Jeśli po kontroli stanu okien zdecydujesz, że warto jednak w tym roku zainwestować w nowe, odwiedź nas w naszym salonie w Olsztynie. Z chęcią doradzimy Ci wybór okien wysokiej jakości, które przetrwają wiele kolejnych sezonów. Zapraszamy.