Szczelne okna – z nimi przetrwasz zimę

Opublikowano: 9/21/2016

Statystyki wskazują, że co siódmym polskim domu zimą jest zdecydowanie za chłodno. Przyczyn może być kilka – niekiedy jest to niewłaściwie działające ogrzewanie, niekiedy zbyt mała ilość grzejników, ale najczęściej... nieszczelne okna, które wypuszczają z domu cenne ciepło.

 

Sprawdź swoje okna przed zimą

 

Najlepiej sprawdzić szczelność okien zanim jeszcze nadejdą mrozy. Dzięki temu w razie potrzeby wciąż będziemy mieć czas, żeby wymienić stare okna na nowe lub skutecznie je uszczelnić.

 

Jesienne noce bywają bardzo chłodne. Zanim rozpocznie się sezon grzewczy, możesz sprawdzić, jak przed nimi chroni Cię Twoje okno. Przyłóż rękę do jego krawędzi i sprawdź, czy przez szczelinę nie przedostaje się chłód. Jeśli czujesz zimne powietrze lub – co gorsza – słyszysz delikatne świszczenie przy mocniejszych podmuchach wiatru, Twoje okna nie spełniają swojej roli właściwie. Nie licz na to, że ułożony na parapecie koc zrobi to za nie. Musisz działać!

 

Możesz uszczelnić je samodzielnie, kupując specjalnie do tego celu przeznaczone uszczelki. Warto też poprosić fachowca o sprawdzenie docisku okna i jego ewentualne wyregulowanie. Być może to będzie wystarczające rozwiązanie. Jeśli natomiast Twoje okna są już po prostu stare, a ich nieszczelność wynika z długoletniej eksploatacji, warto jeszcze przed zimą zaopatrzyć się w nowe.

 

Nowe okna PCV – wydatek czy... oszczędność?

 

Obawiasz się, że to duży wydatek? Pamiętaj, że nieszczelne okna narażają Cię na duże straty ciepła – a za ogrzanie swojego domu musisz przecież płacić. Zapłacisz też za leki, bez których nie obejdzie się, gdy w wyniku przeciągów w domu Ciebie i Twoją rodzinę dopadną jesienne lub zimowe przeziębienia. Kupno nowych okien PCV w dalszej perspektywie stanie się więc źródłem oszczędności i inwestycją na przyszłość.

 

Olsztyn – kup okna w naszym salonie!

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży wszystkich tych, którzy poszukują nowych okien, chcąc spędzić nadchodzącą zimę w ciepłym i przytulnym wnętrzu swojego mieszkania. Zapraszamy!