Świąteczne mycie okien PCV!

Opublikowano: 12/15/2017

Święta już za kilka chwil! Na pewno w wielu domach, w Olsztynie panuje teraz wir świątecznych porządków i robienia upominków. Każdy element domu powinien być czysty tak więc, czy… pamiętasz o tym, aby wyczyścić swoje okna?  Zazwyczaj nie zwraca się na to uwagi, a to właśnie zaniedbane okno może przykuć uwagę Twoich gości. Często problem pojawia się przy myciu okien PCV. Jak więc go pokonać? W dalszej części artykułu spotkasz nieco wskazówek.
 

 

Czym najlepiej myć okna PCV?Materiał z którego wykonane są takie okna, może wbrew pozorom okazać się trudny do wyczyszczenia, a dlaczego? Jest on bowiem bardzo delikatny. Jeśli więc sięgniemy po nieodpowiednie preparaty, możemy go jedynie uszkodzić. Skutkiem nieprawidłowych działań jest np. zmatowiała powierzchnia, która na dalszym etapie doprowadzi do powstania mikroporów.
Do takich zabiegów nie należy używać środków czyszczących, które zawierają substancje ścierne, bądź rozpuszczalniki, czy kwasy, bo wpływają szkodliwie na strukturę ramy, jak i uszczelek. Jeśli więc chcemy bezpiecznie umyć nasze okna PCV, warto jest sięgnąć po preparaty posiadające właściwości antystatyczne, gdyż takiego typu okiennice przybierają charakter elektryzujący, który powoduje przyciąganie kurzu.
Dobrze jest też zaopatrzyć się we właściwe akcesoria czyszczące i dopasować je odpowiednio do powstałego zabrudzenia.
 

 

Okna PCV – OlsztynWiele osób decyduje się też na wymianę okien, dlatego jeśli masz taką potrzebę, zapoznaj się z naszą ofertą okien energooszczędnych, która jest dostępna w Olsztynie. Znajdziesz u nas wiele możliwości wyboru i kolorów- zapraszamy!