Rozjaśnij swoje mieszkanie

Opublikowano: 8/16/2016

Na klimat mieszkania w dużym stopniu wpływa to, jakie zainstalowane są w nim okna. Które cechy okien mogą zdecydować o tym, jak będziemy się czuć we własnym domu?

 

 • Rozmiar.
  Otwory okienne o dużych rozmiarach wpuszczają więcej światła i dają poczucie otwartej przestrzeni, dlatego budując domy coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Popularnością cieszą się także przeszklone drzwi wychodzące na taras. Niewielkie okna sprawiają zaś, że pomieszczenia są ciemne i czujemy się w nich zamknięci. Z pozoru może to nie mieć dużego znaczenia, jednak na dłuższa metę wpłynie na nasze samopoczucie i sprawi, że we wnętrzu takiego pomieszczenia będziemy odczuwać dyskomfort. 

   
 • Kolor.
  Okna w ciemnym kolorze niestety optycznie przyciemniają pomieszczenie. Jeśli zatem chcesz, by wydawało się jaśniejsze, zainwestuj w okna z jasnymi ramami, np. okna PCV. To samo odnosi się także do barwy zamontowanych pod nimi parapetów oraz dodatków (o tym poniżej). 

   
 • Dekoracje i dodatki.
  Jeśli zasłonisz dużą część okna ciężką, ciemną zasłoną lub roletami, siłą rzeczy ilość wpadającego przez nie światła znacznie się zmniejszy. Zamiast nich warto zainwestować w delikatne firanki lub przewiewne zasłonki w jasnych kolorach. Postaraj się też nie ozdabiać nadmiernie parapetu. Zbyt wiele przedmiotów wokół okna sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało ciaśniejsze. A stawiamy przecież na jego przestronność i jasność. 

 

Olsztyn – okna, które odmienią oblicze Twojego domu

 

Jeśli planujesz zakup okien do swojego mieszkania lub domu w okolicach Olsztyna, możesz skorzystać z oferty naszego salonu. Wybierz u nas produkty, które sprawią, że Twój dom będzie jasny, radosny i pełen słońca. Chętnie pomożemy Ci wybrać akcesoria, które odmienią oblicze Twojego mieszkania i będą Ci sprawnie służyły przez wiele kolejnych lat, co gwarantują ich producenci. Serdecznie zapraszamy!