Polskie okna najlepsze w Europie

Opublikowano: 10/29/2015

Na naszej stronie wspominaliśmy już o tym, że polska innowacyjność doceniana jest w Europie. Progres jaki odnotowano w 2015 roku na polskim rynku okien i drzwi sprawia, że polskie produkty są cenione w Europie. Co przesądza o sukcesie?


Polscy giganci

Trzech polskich producentów okien: Drutex, Oknoplast i Eko-Okna to firmy, które cieszą się niezwykłą popularnością u naszych zachodnich sąsiadów. Pierwsza z wymienionych firm poszczycić się może mianem największego producenta w Europie. Firma stale się rozbudowuje, powstają nowe hale produkcyjne, a wskaźniki sprzedaży nieustannie rosną. Bywają dni kiedy obrót sięga 5,5 milionów złotych! Eksperci spodziewają się, że w tym roku przychody z eksportu okien przekroczy półtora miliarda euro. Polskie firmy tak naprawdę konkurują o dominację między sobą. Próżno szukać pretendentów do tytułu lidera pośród innych firm europejskich. Co sprawia, że polska marka jest tak rozchwytywana?


Dobre, bo polskie

Polskie okna cechuje przede wszystkim wysoki poziom innowacyjności (o tym pisaliśmy już w jednym z artykułów). Przykładem mogą być okna termoizolacyjne, które Europa zaczęła dostrzegać jakieś 6-7 lat temu podczas gdy ich produkcja w Polsce miała już miejsce w 2003 roku. Oprócz wysokiej innowacyjności i jakości, bardzo istotne są również ceny – polskie okna są tańsze niż okna producentów z innych krajów. Tym, co wyróżnia Polskę, jest również system pracy – nie jest on w pełni zautomatyzowany. Maszyny są tylko dodatkiem do pracy ludzi. Pracownicy dbają o to, by okna dopracowywane były w najdrobniejszym szczególe.

A po zakup wykonanych z ogromną precyzją okien na terenie Olsztyna, zapraszamy do salonu Asmont.