Okucia na drzwi- jakie wybrać?

Opublikowano: 4/20/2017

Drzwi to bardzo ważny element każdego domu. Większość domowników zwraca szczególną uwagę na ich wygląd, gdyż dzięki temu mogą wprowadzić do swojego mieszkania nieco ekskluzywności. Drzwi wewnętrzne… niby szczegół, ale wcale tak być nie musi. Dzięki odpowiedniemu podejściu do sprawy możemy odpowiednio wyeksponować nawet coś takiego. Cały sekret krwi w kolorystyce, oraz w tym, jaki rodzaj drzwi wybierzemy. Dzisiaj chcieliśmy wspomnieć o okuciach, które są niezwykle ważne, gdyż mogą one nadać odpowiedniego charakteru naszemu wejściu. Od czego zatem powinniśmy zacząć?

 

Dopasuj okucie do stylu Twoich drzwi

 

Przede wszystkim należy się zastanowić, co lubimy, jakiego stylu się trzymamy i przy czym najlepiej się czujemy. Możemy pokusić się o proste okucie, bądź ozdobne, na którym będą widniały złote, srebrne, albo metalowe dodatki. Musimy dobrać takie, które będzie pasowało stylistycznie do naszych drzwi, jak i dodatków oraz całego wnętrza domu.
Jeżeli zdecydujemy się na złote okucie powinniśmy je zastosować w przypadku drzwi, które posiadają bogate zdobienia lub jakieś rzeźbienia. Nadamy wówczas harmonii i stworzymy bardzo elegancki klimat. Jeżeli nasze wnętrza oddają awangardowy styl powinniśmy pójść w prostotę, czyli okucia w kolorze srebra. Nie zapominajmy także o klamkach, gdyż to właśnie one są przypieczętowaniem stylu drzwi. W przypadku nowoczesnych wejść dobrą opcją jest zamontowanie klamki o fantazyjnym kształcie, wywołamy w ten sposób idealny, lekki kontrast, który ożywi nieco całą kompozycję.

 

Olsztyn: Drzwi idealne dla wnętrz

 

Nasza oferta jest bogata we wszelkiego rodzaju drzwi, bramy garażowe i okna. Skontaktuj się z nami, by dostać więcej informacji. Zapraszamy!