Okno w stylu prowansalskim

Opublikowano: 12/9/2015

okna OlsztynOkna są jednym z ważniejszych elementów konstrukcyjnych budowli, które pełnią wiele funkcji. Dają przy tym spore pole do popisu, jeśli chodzi o kwestie aranżacyjne. Odpowiednie udekorowanie okien jest w stanie nadać pomieszczeniu pożądanego przez nas klimatu. W niniejszym materiale podpowiadamy jak możesz uzyskać klimat Prowansji w swojej kuchni, sypialni i salonie.

 

 

Okno w kuchni z prowansalskimi akcentami

Co zrobić, żeby Twoje okno w kuchni udekorowane było w stylu prowansalskim? Ponieważ pomieszczenia w tym stylu charakteryzuje przytulny charakter, lepiej zrezygnować z minimalistycznych nowoczesnych rozwiązań na rzecz urokliwych bawełnianych zazdrostków, czyli krótkich firanek o długości sięgającej połowy okna. Dodatkowo na parapetach ustawić można ceramiczne lub blaszane doniczki z ziołami.

 

Okno w salonie na prowansalską modłę

Jeśli zależy nam na udekorowaniu okien w salonie zgodnym z trendami prowansalskimi, powinniśmy postawić na delikatne białe lub kremowe firany lub płócienne zasłony – mogą posiadać kwiatowe wzory.. Nie musimy bać się dekoracji w postaci zawieszek, chwostów czy spinek do zasłon.

 

Prowansalskie okno w sypialni

Okno w sypialni powinno zapewniać odpowiednią ilość światła słonecznego, w związku z czym warto postawić na lekkie zasłony lub rolety. Styl prowansalski zobowiązuje do czarowania klimatycznymi akcesoriami, w związku z czym na parapecie postarać się można o latarenki lub doniczki z roślinami.