Okno w łazience - wyzwanie dla projektanta wnętrz?

Opublikowano: 7/19/2017

Wielu projektantów ma przed sobą różne dylematy, jeśli przychodzi czas na zaprojektowanie okna do łazienki. Jest to głównie związane z tym, że ciężko sprawić, aby wszystko ze sobą współgrało i nic sobie nie przeszkadzało. Jest tutaj mowa głównie o urządzeniach sanitarnych, które bardzo często są początkiem konfliktu z oknem. Dzisiejszy artykuł ma za zadanie pokazać Ci, co należy zrobić, aby zapobiec takiej sytuacji. Zapraszamy do czytania!

 

Idealne okno do łazienki

 

Najlepsza łazienka to taka, która jest wentylowana i do której przepływa dużo światła. Warto jest zamontować okno o odpowiedniej wielkości i w miejscu najbardziej właściwym. Należy też pamiętać o podstawach aranżacji łazienki i zapobiegać takim sytuacjom jak np.: okno zasłonięte kabiną prysznicową. Jest to najmniej korzystna opcja zimą. Kolejnym błędem jest ustawianie wanny pod oknem, gdyż w ten sposób otwieranie okna staje się dużo trudniejsze, to samo tyczy się jego mycia. Jeżeli przyjdzie nam do głowy montować okno nad umywalką, także stworzymy ogromną przeszkodę i uniemożliwimy powieszenie lustra w tym miejscu.

 

Co możemy postawić przy ścianie z oknem?

 

Tutaj bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, ile jest miejsca pomiędzy oknem a narożnikiem w łazience. Głównym problemem małe i wąskie łazienki i w takiej sytuacji wszelkie sanitaria muszą być w sąsiedztwie z oknem. Kiedy będziemy mieli w zamiarach postawić przy ścianie z oknem kabinę prysznicową, wtedy minimum odległości musi wynieść 80 cm. Ściana z umywalką potrzebuje minimum 55 cm a w przypadku, w którym chcemy zamontować sedes na ścianie z oknem, odległość powinna wynosić minimalnie 60 cm.

 

Jeżeli nie wiesz, jakie okna wybrać do swojej łazienki,zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą okien, drzwi i bram garażowych. Zapraszamy!