Okno w kwiatach - rzecz o roślinach dekorujących okna

Opublikowano: 3/8/2016

okna OlsztynDziś mamy Święto Kobiet, stąd też temat też będzie ukłonem w stronę Pań – opowiemy Wam o tym, co kobiety kochają najbardziej, czyli... o kwiatach! Potrafią one nie tylko upiększyć mieszkanie, ale również je ożywić, dlatego, nie zwlekaj – biegnij do kwiaciarni i kup Mamie, Siostrze, Babci czy Żonie kwiat, którym udekorują swoje okna!

 

Rośliny, z których ucieszą się Kobiety oraz... ich okna :)

 

 

 1. Begonia – ten piękny kwiat najlepiej czuć będzie się na oknie wschodnim lub północnym.
   
 2. Kaktus – znieść może wiele, dlatego nawet, jeśli zapomnisz o jego pielęgnacji, nic się nie stanie, ustawić możesz go na każdym oknie.
   
 3. Dracena – w jej przypadku kluczowe jest wyważone nasłonecznienie, dlatego pamiętać należy o pewnej zasadzie: zimą powinna być ustawiona tuż przy oknie, a latem co najmniej metr od niego.
   
 4. Storczyk – lubi wszystkie okna, ale najbardziej wschodnie i zachodnie.
   
 5. Róża – niezawodna jako prezent, pięknie prezentuje się w każdym oknie, lubi słońce (ale nie za ostre), ale nie przepada za zbyt wysokimi temperaturami w pomieszczeniach.

 

Dzięki roślinom doniczkowym można sobie na oknie stworzyć własną oranżerię. Świetnie do takich aranżacji nadają się okna wykuszowe. Wokół nich powiesić można dodatkowe kwietniki i dzięki temu przez cały rok cieszyć się świeżą zielenią w swoim domu. Kwiatom w oknie mówimy zatem zdecydowane TAK i zachęcamy do dekoracji okien w ten sposób nie tylko w Święto Kobiet :)