Okno w kuchni - jak udekorować?

Opublikowano: 11/13/2015

okna OlsztynPisaliśmy już na naszej stronie o trendach dekoracyjnych, które obowiązują w tym roku, jeśli chodzi o okna. Dziś zajmiemy się tym tematem bardziej szczegółowo, opowiadając o tym jak udekorować okno kuchenne. Warto pamiętać, że zawsze mile widziana jest konsekwencja – aranżując okno w kuchni powinniśmy kierować się stylem zastosowanym w innych pomieszczeniach.

 

 

 

Jak zaaranżować okno w kuchni nowoczesnej

 

Kuchnia jest centralnym pomieszczeniem w wielu domach – tu skupia się często życie całej rodziny. Stąd tak istotne jest zadbanie o odpowiedni jej wystrój – dotyczy to również okien. Co zrobić, żeby wyglądało estetycznie i modnie? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich są rolety rzymskie lub harmonijkowe, które oprócz atrakcyjnego designu mają również dodatkowe walory praktyczne - nie wymagają dużej przestrzeni, a łatwo je przy tym (de)montować i konserwować.

 

Okno tradycyjne

 

W kuchniach tradycyjnych bardzo popularne jest stosowanie karniszy i wieszanie lambrekinów - krótkich firanek, które nie zajmują dużo miejsca, a pięknie dekorują okno. Takie elementy dodadzą pomieszczenie ciepła i lekkości, zdobywając przy tym sympatię zwolenników przytulnych wnętrz.

 

Uniwersalne propozycje

 

Niezależnie od tego, czy dekorujesz okno w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym, skorzystać możesz z ruchomych sezonowych przyozdobień. Mowa tu między innymi o udekorowaniu parapetu dynią w okresie jesiennym albo kwiatami na lato. Atrakcyjnym zabiegiem na zimę może być natomiast wykonanie obrazków ze sztucznego śniegu na szybie.