Okna z myślą o... kocie

Opublikowano: 9/26/2016

Ty i Twoja rodzina jesteście głównymi użytkownikami okien w Waszym domu, ale... nie jedynymi. Jeśli mieszka z Wami kot, powinniście wziąć pod uwagę także jego potrzeby. W końcu okolice okna to jedno z jego ulubionych miejsc w całym mieszkaniu!

 

 • Parapet przestronny i wygodny 

  Właściciele kotów zwykle muszą zrezygnować z ozdabiania parapetu kwiatami doniczkowymi, figurkami czy innymi dekoracjami. Przesiadujący tam kot szybko zrobiłby z nimi porządek. Jeśli wybieramy parapet i chcemy naszemu pupilowi umilić przesiadywanie na nim – co często jest jedną z jego ulubionych rozrywek – powinniśmy przede wszystkim wybrać produkt wykonany z PCV, a nie z kamienia. Im szerszy, tym przestrzeni na koci wypoczynek więcej. Jeśli chodzi o jego ozdobienie, najlepszą opcją będą poduszki lub kocyk, by zwierzakowi było przy oknie miękko i wygodnie.

   

   

 • Szczelne okna to podstawa! 

  Chłodny powiew powietrza wpadającego przez szczeliny może odebrać Mruczkowi całą przyjemność parapetowego leniuchowania. Wymiana okien na nowe i szczelne wyjdzie na dobre całej rodzinie i choć to głównie z myślą o jej dobru powinniśmy się na to zdecydować, to warto zaznaczyć, że także i kot będzie wdzięczny za tę zmianę, zwłaszcza w chłodne jesienne i zimowe wieczory.

   

    

 • Kilka funkcji siatki ochronnej 
  Siatka zamontowana na oknach ma za zadanie nie wpuszczać do wnętrza mieszkania owadów (much, ciem, komarów). Z punktu widzenia posiadaczy kotów pełni jednak także inną ważną rolę - zapobiega temu, żeby kot niepostrzeżenie wymknął się na zewnątrz. To ważne głównie dla mieszkańców bloków, zwłaszcza wysokich ich pięter.

   

 

Olsztyn – wybierz okna i parapety nie tylko dla siebie

 

Zachęcamy do odwiedzin w naszym salonie sprzedaży, gdzie znajdziesz produkty okienne, które spełnią potrzeby wszystkich członków Twojej rodziny – łącznie z tymi futrzastymi (którzy niestety często są najbardziej wymagający). Serdecznie zapraszamy!