Okna w klimacie świąt

Opublikowano: 11/23/2016

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc można zacząć już myśleć o tym, jak na tę okazję udekorować własny dom. Jednym z jego ważnych elementów są okna – ich ozdobienie jest podwójnie ważne, bo efekt jest widoczny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania. Zadbajmy o to, aby były perfekcyjne i przywołały ciepły, świąteczny klimat. Oto kilka pomysłów na świąteczne dekoracje okien.

 

Okna – udekoruj je z fantazją!

 

  • Lampki świąteczne – rozwiązanie najprostsze, ale jednocześnie najbardziej efektowne. Drobne lampki, czy to białe, czy różnokolorowe, błyskawicznie przywołują skojarzenie ze świętami. Aby urozmaicić taką dekorację, można też dodać do nich kilka bombek choinkowych.

  • Papierowe śnieżynki przyklejone do szyb – nawet jeśli na prawdziwy śnieg musimy jeszcze poczekać, to te gwiazdki w oknach przywołają zimowy klimat. Na szyby można też przykleić papierowe ozdoby i witraże w innych kształtach – np. renifery, choinki, pudełka prezentowe, gwiazdę betlejemską, aniołki.

  • Jemioła lub inne zielone gałązki – okna okolone takimi ozdobami prezentują się pięknie i świątecznie.

  • Dekoracje na parapecie – niekoniecznie świeczki i figurki, ale nawet owoce (pomarańcze, jabłka), orzechy, laski cynamonu. Warto przygotować z nich stroik lub po prostu włożyć je do dużej miski i ustawić przy oknie.

  • Wdrapujący się po budynku Święty Mikołaj – to ozdoba, która w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Jest jednocześnie świąteczna i dowcipna - z pewnością spodoba się zwłaszcza dzieciom.

 

Klimat świąt tworzy wiele elementów – zapachy, potrawy, ozdoby, kupowanie prezentów. Jeśli zadbamy o to, by zapanował także w naszym domu, sami go naprawdę poczujemy i spędzimy okres przedświąteczny w atmosferze miłego oczekiwania.