Okna przemysłowe – wpuść promienie słońca

Opublikowano: 7/6/2016

Wyposażenie hal przemysłowych ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa na ich funkcjonowanie i na wydajność przedsiębiorstw, a zatem na ich bilans zysków i strat. Nawet tak pozornie nieduży szczegół jak dobór okien aluminiowych może w dużym stopniu wpłynąć na powodzenie przedsięwzięcia. Pełnią one bowiem kilka ważnych ról.

 

  1. Ochrona przed zjawiskami atmosferycznymi

    Tu warto podkreślić znaczenie szczelności okien. Jeśli ten parametr znajduje się na niskim poziomie, zarządca hali będzie musiał dostosowywać warunki panujące wewnątrz poprzez zwiększanie lub zmniejszanie temperatury powietrza. Więcej energii będzie zatem poświęcane na ogrzewanie lub klimatyzację, a co za tym idzie, utrzymanie hali będzie wymagało większych nakładów finansowych. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych oraz chemicznych, które muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach (w odpowiedniej temperaturze i wilgotności), by nie utracić swoich właściwości i nie zepsuć się. Szczelne okna zapobiegają niekontrolowanym zmianom temperatury i pomagają utrzymywać pożądane warunki wewnątrz.

  2. Wpuszczanie światła słonecznego

    Przepuszczalność promieni słonecznych to kolejna cecha okien, na którą warto zwrócić uwagę. Odpowiedni format, rozmieszczenie i ilość okien w hali mogą znacznie ograniczyć konieczność oświetlania hali światłem sztucznym – co wpływa nie tylko na oszczędność, ale także i na zdrowie osób pracujących na jej terenie.

  3. Ochrona przed włamaniem

    Dobrze dobrane okna przemysłowe powinny być odporne na włamania, gwarantując bezpieczeństwo produktów i sprzętów znajdujących się w środku. Dlatego też produkty okienne produkowane z myślą o takich przestrzeniach są projektowane z uwzględnieniem tej istotnej kwestii.

 

Olsztyn – zamów okna przemysłowe dla swojej hali lub magazynu

 

Ofertę produktów dostępnych na terenie Olsztyna poznać można odwiedzając nasz salon lub kontaktując się z nami telefonicznie. Zadbaj o powodzenie swojego biznesu, przyłóż wagę do najmniejszych detali i osiągnij sukces, na który zasługujesz. Zapraszamy do współpracy!