Okna narożne - kiedy się sprawdzą?

Opublikowano: 11/3/2015

Okno narożne to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnego rodzaju budynkach – zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Jest to wybór dobry ze względów estetycznych oraz funkcjonalnych. Więcej szczegółów na ten temat poniżej.


Gdzie zamontować takie okna?

okna _OlsztynOkna narożne są konstrukcją, która najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach dziennych takich jak salon, kuchnia czy pokój dla dzieci czy do pracy. Gwarantują one dostęp oświetlenia w dzień nawet do najbardziej zacienionych elementów pomieszczenia. Ponadto, dzięki swoim wymiarom pozwalają na szeroki ogląd na zewnętrzne otoczenie dookoła, co może stanowić wyjątkową atrakcję zwłaszcza dla dzieci.


Rodzaje okien narożnych

Ponieważ tego rodzaju rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, spotkać się można z różnymi ich rodzajami, między innymi:
z oknami narożnymi lufcikowymi (np. do łazienek),
z oknami narożnymi jednokondygnacyjnymi (np. do kuchni),
oknami narożnymi dwukondygnacyjnymi (świetne do klatek schodowych).


Na co uważać?

W przypadku okien narożnych występuje zwiększone narażenie na oddziaływanie warunków atmosferycznych – między innymi na zacinający deszcz czy silny wiatr. Dlatego też niezmiernie istotne jest zadbanie o określone parametry – na przykład o szczelne i dobrze zaizolowane łączenie słupka narożnego i ramy okiennej. Tego rodzaju rozwiązania uchronią nas przed niepotrzebnymi utratami ciepła i pojawieniem się skropliny wodnej.


Jeśli poszukujesz wyposażenia domu jakim są okna, Olsztyn wraz z funkcjonującym tu salonem Asmont zapraszają do zapoznania się z ofertą.