Okna drewniane czy plastikowe?

Opublikowano: 11/2/2015

Wybierając okna do swojego domu warto wziąć pod uwagę różnego rodzaju kryteria. Jeden z większych dylematów, przed którym przyjdzie nam stanąć, to wybór pomiędzy dwoma najpopularniejszymi na rynku rodzajami okien. Okna drewniane czy plastikowe? Który wybór będzie trafniejszy?

 

Kryteria doboru okien


okna drewaniane czy plastikoweRóżne są kryteria, którymi klienci kierują się podczas zakupów okien. Bez wątpienia jednym z ważniejszych jest dla nich cena. W tym aspekcie wygrywają okna plastikowe. Ich niska cena nie pociąga jednak za sobą niższej jakości. Wręcz przeciwnie – okna plastikowe charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną, a wraz z większą ilością komór, mają wyższą zdolność trzymania ciepła. Okna drewniane mogą stanowić dla wielu bardziej atrakcyjny wizualnie wybór, jednak nie można zapominać, że wymagają przy tym włożenia dużo większego wysiłku w zabiegi konserwacyjne. Okna drewniane czy plastikowe? Jeśli pod uwagę wziąć wymienione wyżej kryteria, to zwyciężają okna plastikowe. Jednak mają one również swoje wady – przykładowo, są dużo bardziej wrażliwe na wahania temperatury niż okna drewniane. Okna plastikowe mogą również żółknąć pod wpływem promieni słonecznych, jednak jest sposób, żeby temu zapobiec – można zakupić modele z nakładką aluminiową.

 

A zatem: okna drewniane czy plastikowe?

 

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W przypadku wielu kryteriów wygrywają okna plastikowe, jednak podstawą wyboru powinno być przede wszystkim dopasowanie do naszych oczekiwań. Stylowe drewniane okna sprawdzą się na pewno w zabytkowych czy rustykalnych budynkach i kamienicach, zaś plastikowe – w nowoczesnych blokach i domkach jednorodzinnych. Jeśli potrzebujesz wsparcia w rozwikłaniu dylematu: okna drewniane czy plastikowe, zapraszamy do skorzystania z pomocy doradców Asmont z salonu okien w Olsztynie. Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą.