Okna drewniane czy plastikowe?

Opublikowano: 9/30/2015

Podejmując się budowy nowego mieszkania lub remontu starego, którymś momencie staniemy przed bardzo ważnymi dylematami dotyczącymi wyboru okien. Okna drewniane czy plastikowe? Które z nich są lepsze? Gdzie dokonać zakupu okna? Olsztyn jest ku temu odpowiednim miejscem?O tym poniżej.

 

Okna drewniane czy plastikowe?

 

 

Wybór odpowiedniego rodzaju okien poprzedzony powinien być analizą kilku czynników. Przede wszystkim warto, żeby okna dobrane były do stylu domu. okna_OlsztynJeśli budynek jest zabytkowy lub jest to stara kamienica – okna drewniane z pewnością wpasują się w klimat. Natomiast w przypadku bloków czy domków jednorodzinnych lepszym wyborem mogą okazać się okna plastikowe. Dlaczego? Są one łatwe w eksploatacji, nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, a do tego są trwałe i dużo tańsze. Okna drewniane wymagają przeprowadzania regularnych impregnacji, do tego są mało odporne na zarysowania i pęknięcia. Przewaga okien plastikowych maluje się również w obszarze bezpieczeństwa – drewno jest mniej ognioodporne, plastik natomiast nie rozprzestrzenia ognia i ma własności samogasnące. Warto dodać, że okna plastikowe są bardziej wrażliwe na wysokie temperatury, pod wpływem której mogą się odkształcać. W sytuacji ekspozycji okna na silne promieniowanie słoneczne, okna drewniane wydają się być lepszym rozwiązaniem.

 

 

Gdzie zakupić? 

 

Wspominaliśmy już na naszej stronie o tym, czym kierować się podczas zakupów okien w salonie. Gdzie jednak zakupić okna? Olsztyn jest miastem, w których salony wyposażone są w okna najwyższej jakości od czołowych producentów okien – można też liczyć na to, że ich cena nie pozbawi nas wszystkich oszczędności. Mniejsze ośrodki miejskie mają to do siebie, że w porównaniu z centrami pokroju Warszawy oferują tańsze produkty tej samej jakości. Nie wierzysz? Przekonaj się korzystając z oferty salonu Asmont.