Okna dachowe PCV oraz ich sekrety…

Opublikowano: 10/17/2017

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów okien, których właściwy dobór zależy w głównej mierze od pomieszczenia w którym chcemy je zamontować. Co zatem zrobić w sytuacji, w której potrzebujemy okien na poddaszu? Nie ma rzeczy niemożliwych a okna połaciowe PCV dają naprawdę wiele możliwości.
 

Okna PCV połaciowe światłem dla poddaszaZdarzają się sytuacje, w których to wielu z nas decyduje się na urządzanie pokoju na poddaszu. Takie sytuacje powinny być przede wszystkim przemyślane, bo wiadomo, takie miejsce nie należy do tych bardzo oświetlonych. Wszystko jednak można zmienić! Cały sekret tkwi w odpowiednio oświetlonym pomieszczeniu, a można coś takiego zyskać tylko za sprawą odpowiednio dobranych okien dachowych. A dlaczego? Dają one bowiem możliwość wpuszczenia do pomieszczenia o wiele więcej światła, niż w przypadku zwykłych okien ściennych. Zyskujemy aż od 30 do 50% więcej światła. Aby tak było trzeba sprawić, aby wszystko miało odpowiednie wymiary. Warto jest zamontować na strychu okno, które będzie stanowiło co najmniej 10% powierzchni podłogi w wybranym pomieszczeniu. Ważne jest także to, aby odpowiednio umiejscowić swoje nowe okna.
Jeżeli zdecydujemy się na przeciwległość możemy być pewni, że zyskamy ok 20% więcej światła. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie od tego, jednoskrzydłowego.
 

Zalety okien dachowych- Dostarczenie do pomieszczenia dużej ilości światła
- Dostarczenie większej ilości powietrza do wnętrza
- Lepsza widoczność

Te trzy główne zalety można osiągnąć tylko wtedy, kiedy dokonamy prawidłowego montażu, a takie prace najlepiej zostawić osobom, które się na tym znają.
 
Sprawdź ofertę Okien w Olsztynie