Niełatwy wybór: okna do łazienki

Opublikowano: 11/14/2016

Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak wybrać oraz jak udekorować okna do łazienki, by właściwie spełniały wszystkie swoje zadania, a zatem: chroniły pomieszczenie przed chłodem, wpuszczały światło słoneczne oraz wpływały na estetykę całego pomieszczenia.

 

Jakie wybrać okna do łazienki?

 

Specyfika pomieszczenia, jakim jest łazienka, sprawia, że wybór okien musi być wyjątkowo przemyślany. W łazience zbierają się duże ilości pary wodnej, w związku z tym niezbędna jest właściwa wentylacja pomieszczania (by uniknąć zbierania się wody na szybie i na parapecie). Wietrzenie łazienki, zwłaszcza zimą, może być jednak kłopotliwe, ponieważ zawsze powinna w niej panować wysoka, komfortowa tempreatura. Dlatego świetnym rozwiązaniem są okna z wbudowanymi nawiewnikami, które umożliwiają właściwą wymianę powietrza. Okna do łazienki powinny być też szczelne i wygodne w otwieraniu. Najlepiej gdyby można było je otwierać zarówno rozwiernie, jak i uchylnie, dzięki czemu z łatwością da się dostosować ich funkcjonowanie do aktualnych potrzeb.

 

Jak udekorować okna w łazience?

 

By zachować dyskrecję tego pomieszczenia, a jednocześnie zapewnić mu dostęp naturalnego światła, warto wybrać jasne, matowe rolety. Można zainwestować w klasyczne, minimalistyczne rozwiązanie lub w bardziej ozdobne produkty, takie jak rolety rzymskie czy rolety austriackie. Warto także atrakcyjnie zagospodarować parapet pod oknem, ustawiając na nim np. ozdoby zapachowe kupione w sklepie lub samodzielnie przygotowane (np. z płatków kwiatów, olejków, aromatycznych mydeł czy świec).

 

Olsztyn – okna do łazienki i do innych pomieszczeń w domu

 

Jeśli poszukujesz w Olsztynie atrakcyjnych wizualnie i cenowo okien, odwiedź nasz salon sprzedaży i dobierz w nim produkty, które będą idealnie pasowały do pomieszczeń w Twoim mieszkaniu. Zapraszamy!