Nie wpuszczaj chłodu do mieszkania, uszczelnij swoje okna

Opublikowano: 4/21/2017

Samo dobranie okna jest bardzo ważne, jednak musimy wybrać takie, które będzie najbardziej odpowiednie do naszego mieszkania. Czujesz chłód w domu? Oznacza to, że Twoje okno jest nieszczelne. Powinieneś zatem postarać się, zmienić to jak najszybciej. W takiej sytuacji należy zaopatrzyć je w uszczelkę. Ma ona bowiem za zadanie ochronić Twoje mieszkanie przed utratą ciepła, ale i nie tylko. Uszczelka w oknie tworzy pewnego rodzaju barierę, przez którą nie przedostaną się do pomieszczenia żadne hałasy, kurz, czy nawet wody opadowe. Kiedy zdecydujesz się już na zakup uszczelki musisz ją tez odpowiednio zamontować. Należy je umieścić w odpowiednio ukształtowanych do tego miejscach. Są nimi wręby, skrzydła i ościeżenia. Nie musisz się też martwić o estetykę, gdyż zamknięte okno sprawia, iż są niewidoczne. Uszczelki są tworzone z materiału kauczukowego lub termoplastycznego, co sprawia, iż mają odpowiednią elastyczność. W przypadku okien drewnianych, zazwyczaj stosuje się uszczelnianie silikonem.
Najczęściej używane są przyszybowe i oporowe. Jeśli zaś chodzi o okna PCV montuje się w nich także dodatkowe uszczelki środkowe, które pozwalają na odprowadzanie wody za okno.

Olsztyn: wyposażenie godne Twojej uwagi

Producenci często także oferują dodatkowe wyposażenie, jakimi są np. nawiewniki, bądź rolety wewnętrzne, czy antywłamaniowe. Możesz też osłonić swoje okno siatką przeciw komarom, byś nie musiał zmagać się z nadmiarem owadów w mieszkaniu. Jeśli zamontujesz atrakcyjną klamkę, na pewno podniesie ona estetykę wnętrza.
Jeżeli masz w planach wymienić okna, bądź drzwi, zapoznaj się z naszą ofertą. Zapraszamy!