Najtrudniej kupić kawalerki

Opublikowano: 8/29/2014

Z badań przeprowadzonych przez Lion's Bank wynika, że niemal co drugie mieszkanie w Warszawie ma dwa pokoje. Najtrudniej jest znaleźć kawalerkę, ponieważ tylko co 15 mieszkanie jest właśnie tego rodzaju.

Ponad połowa z mieszkań przeznaczonych do sprzedaży przez największych deweloperów to najbardziej popularne wśród kupujących lokale dwupokojowe. Jedna trzecia to mieszkania z trzema pokojami. Znacznie mniejsza jest oferta dużych mieszkań. Wśród nowych lokali to co dziesiąte mieszkanie.

Zaskakiwać może fakt, że niewielką część rynku stanowią kawalerki. Kawalerką jest co 15 mieszkanie na rynku pierwotnym. Są one najtańsze, więc najszybciej znajdują nabywców. Na rynku najwięcej jest mieszkań kompaktowych, czyli na przykład na małej powierzchni rozplanowywane jest mieszkanie dwupokojowe.

Mieszkania, które mają co najmniej 5 pokoi to na rynku około 2%. Może oznaczać to to, że najwięksi deweloperzy skupiają się na najpopularniejszym segmencie. Co więcej, popyt na takie mieszkania nie jest duży. Zazwyczaj dla dużej rodziny szuka się domu.