Najpiękniejsze okna i drzwi świata w obiektywie

Opublikowano: 4/7/2016

Okna i drzwi od wielu lat są naszą pasją. I nie tylko naszą! Chcielibyśmy Ci opowiedzieć o inspirującym pomyśle pewnego portugalskiego fotografa, który postanowił zatrzymać w kadrze najpiękniejsze, jego zdaniem, okna i drzwi na świecie.

 

Nietypowa fascynacja informatyka

Ludzie mają różne zainteresowania – sport, muzyka, szydełkowanie. Pasją André Vicente Gonçalves, informatyka z Portugalii, jest fotografowanie okien, bo jak sam twierdzi, fascynuje go to, jak różne potrafią być, nawet jeśli różnią je małe niuanse. Z tej pasji zrodził się pomysł podróżowania po świecie i robienia zdjęć, które obecnie są częścią wystawy „Windows of the World”. Wystawa w piękny, artystyczny sposób pokazuje jak różnią się poszczególne kraje. Oglądając zdjęcia uzyskujemy pełen przekrój stylów, historii sztuki i kultury danego regionu. Wprawione oko jest w stanie rozszyfrować na podstawie tych niuansów z jakiego kraju pochodzi sfotografowane okno.

 

Kiedy Polska?

W ubiegłym roku Gonçalves podróżował po świecie fotografując okna, w tym roku poszerza swoje albumy o drzwi. Swoimi fotografiami chce nam przypomnieć, że drzwi nie służą jedynie do otwierania i zamykania – że kryją w sobie dużo więcej, potrafią zaskoczyć i zachwycić. Z niecierpliwością czekamy kiedy portugalski fotograf dotrze do Polski. Nasz kraj również pełen jest pięknych okien i drzwi zasługujących na docenienie. Piękne, a do tego funkcjonalne, okna i drzwi mamy dla Ciebie również w naszej ofercie. Zachęcamy do zapoznania się z nią oraz do składania zamówień! Zapraszamy!