Moda na duże okna – czy warto się jej poddać?

Opublikowano: 11/28/2016

Jednym z aktualnych trendów dotyczących budowy i aranżacji domów są okna o dużych rozmiarach. Czy jest to rozwiązania opłacalne? Jakie są jego słabe i mocne strony?

 

Duże okna – więcej światła

 

Niewątpliwie zaletą dużych okien jest to, że wpuszczają znacznie więcej naturalnego światła do pomieszczenia. Sprawiają, że wydaje się jaśniejsze, pogodniejsze, bardziej przestrzenne. Dzięki nim możemy także obserwować widok na zewnątrz – jeśli nasze okna wychodzą na ogród, może to być źródło dużej satysfakcji i bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Nie trzeba ich dekorować, by prezentowały się atrakcyjnie i tworzyły wrażenie luksusu. Mimo to, dla wszystkich, którzy mają na to ochotę, stwarzają bardzo wiele możliwości ciekawej aranżacji. Długie zasłony czy fantazyjne rośliny doniczkowe będą się z nimi świetnie komponowały.

 

Kup okna z rozmysłem

 

Czy są jakieś przeciwwskazania dla tego rozwiązania? Wiele osób obawia się, że montaż dużych okien może się związać z większymi stratami ciepła. Nie jest to oczywiście przeszkoda, jeśli zainwestujemy w okna dobrej jakości – charakteryzujące się wysokim poziomem termoizolacyjności oraz o wysokim współczynniku pochłaniania energii. Powinny mieć także dużą odporność na napór wiatru. Dlatego do ich zakupu trzeba się właściwie przygotować, zdobywając niezbędną wiedzę i zapoznając się z parametrami dostępnych produktów.

 

Jeśli chcemy uwzględnić duże okna w projekcie budowanego domu, powinniśmy też postarać się, by znajdowały się w pomieszczeniu po południowej stronie domu. Dzięki temu wpadające przez nie promienie słoneczne dodatkowo ogrzeją budynek.

 

Olsztyn – okna dla Twojego domu

 

Jeśli chcesz przed podjęciem decyzji zapoznać się z dostępnymi w Twojej okolicy produktami okiennymi, odwiedź nasz salon sprzedaży w Olsztynie. Sprawdź ofertę, zainspiruj się i spraw, by zainstalowane w Twoim domu okna zarówno były użyteczne, jak i atrakcyjnie się prezentowały.