Mity dotyczące okien PCV

Opublikowano: 3/2/2016

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy już na temat ciekawostek dotyczących okien PCV, dziś chcielibyśmy się rozprawić z mitami, które na ich temat krążą. A zatem do dzieła!

 

 

 1. Okna PCV są rakotwórcze

  To pierwszy mit, który sprawia, że wiele osób rezygnuje z zakupu okien PCV. Udowodniono jednak, że użytkowanie okien PCV nie jest szkodliwe dla zdrowia, bo choć chlorek poliwinylu, z którego zbudowane są okna PCV jest toksyczny, o tyle same okna nie emitują tej substancji, czyli są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.

   
 2. Okna PCV żółkną

  Okna nie żółkną same z siebie, tylko w wyniku nieprawidłowej konserwacji – niektóre detergenty zawierają w swoim składzie związki, które uszkadzają powierzchnię okna.

   
 3. Okna PCV zniekształcają się pod wpływem wysokiej temperatury.

  Choć sam materiał PCV jest wrażliwy na temperaturę, to już profile wykonane z niego nie zmieniają kształtu przy wysokiej temperaturze. Dzieje się tak, dzięki temu, że komory profili posiadają stalowe ocynkowane usztywnienia, które wzmacniają okno.

   
 4. Wilgoć? Pleśń? Grzyby? To przez okna PCV!

  Wilgoć, a w konsekwencji pleśń i grzyby nie są problemem wynikającym z materiału, z którego zbudowane są okna, a z nieprawidłowej wentylacji.

   
 5. Okna PCV są trudne w konserwacji.

  Okna PCV nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych tak jak choćby okna drewniane. Wystarczy letnia woda, łagodny płyn do mycia naczyń i bawełniana szmatka - to wszystko.