Jakie okna do pokoju dziecięcego?

Opublikowano: 11/21/2016

Właściwe wyposażenie pokoju dziecięcego gwarantuje pociechom nie tylko pełen komfort, ale także bezpieczeństwo i właściwą ochronę. Kwestia ta odnosi się także do takich elementów jak okna czy drzwi. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć sobie na pytanie: jak wybrać okna do pokoju dziecięcego? Skupimy się na cechach, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

 

Jakimi cechami powinny się charakteryzować okna w pokoju dzieci?

 

  • Szczelność – czyli wysoki poziom izolacji termicznej. W pokoju dziecięcym musi panować komfortowa temperatura – okna nie mogą pozwalać na nadmierne wydostawanie się ciepła na zewnątrz. Nie zapominajmy jednak, że okna "zbyt szczelne" mogą powodować wzrost poziomu wilgoci w pokoju – jeśli zatem w mieszkaniu istnieje jakikolwiek problem z wentylacją, warto zainwestować w okna z wbudowanymi nawiewnikami, umożliwiającymi wymianę powietrza bez konieczności otwierania lub uchylania skrzydła okiennego.

  • Dźwiękoszczelność – czyli izolacja akustyczna. Hałasy dobiegające z podwórka czy ulicy nie powinny przeszkadzać dzieciom w zabawie, nauce czy śnie. By jak najlepiej odizolować od nich pokój, warto zwrócić na parametr izolacji akustycznej.

  • Bezpieczne otwieranie – bezpieczne to znaczy takie, które uniemożliwi dzieciom niekontrolowane otwarcie okna. Istnieją okna ze specjalnymi zabezpieczeniami, można także zainwestować w okno, które otwiera się uchylnie, lub w podzielone na kilka części, spośród których, otwiera się tylko górna część, a pozostałe są zablokowane. Choć dla bezpieczeństwa dzieci okna w ich pokojach zwykle pozostają zamknięte, to jednak niezbędne jest regularne wietrzenie tych pomieszczeń, a zatem okno powinno być praktyczne, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu dla rodziców.

 

Olsztyn – okna do każdego pomieszczenia w Twoim domu

 

Jeśli chcesz znaleźć okna do pokoju dziecięcego – lub każdego innego pomieszczenia w swoim mieszkaniu – skontaktuj się z nami i zapoznaj się z oferowanymi przez nas produktami. Doradcy pracujący w naszym salonie w Olsztynie z pewnością pomogą Ci dokonać trafnego wyboru.