Jakie drzwi wybrać do nowoczesnej kuchni?

Opublikowano: 4/26/2017

Kuchnia jest miejscem, w którym dzieje się właściwie wszystko. Nie służy ona tylko i wyłącznie do przyrządzania posiłków. Pełni też rolę rodzinnych spotkać, bądź takich w których występują znajomi. Szczególnie teraz, kiedy wielkimi krokami wchodzimy w okres majowy. Liczne przygotowania pysznych posiłków i przekąsek. Dla jednych jest to wielce wyczekiwany czas, dla drugich istna katorga. Należy jednak wziąć też pod uwagę takie elementy, jak odpowiednie drzwi, które idealnie wpasują się w całe to kuchenne otoczenie. Od czego więc zacząć?

 

Jaki rozmiar wybrać?


Przepisy mówią, że odpowiednia szerokość drzwi powinna wynosić 0,8m a ich wysokość 2m w świetle ościeżnicy. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia przemieszczanie się po pomieszczeniu, podawaniu posiłków i wchodzeniu do kuchni z ciężkimi torbami zakupów. Powinniśmy też zachować bezpieczeństwo i wyeliminować progi. Warto jest także zadbać o odpowiednią szczeliną pomiędzy dolną krawędzią drzwi a podłogą, która powinna wynosić 2,5 cm. Dzięki temu przepływ powietrza będzie odpowiedni. Przeglądając różne oferty możemy się także natknąć na drzwi z podciętymi wentylacjami, tulejami lub kartkami wentylacyjnymi, wykonanymi ze sztucznego tworzywa, albo stali nierdzewnej.

 

Wygoda w użytkowaniu


Pamiętajmy tez o tym, aby zakupić do kuchni lekkie drzwi, które będą także wytrzymałe. Są one również odpowiedzialne za pełnienie funkcji zapory przed kuchennymi zapachami, które zawsze próbują zawładnąć całym domem. Ważne jest też to, aby lekko je zamykać i nie wywołać niepotrzebnego trzaskania. Do nowoczesnej kuchni idealnie nadają się drzwi lekkie z gładkiej płyty HDF. Można je dostać w przystępnej cenie i są też wytrzymałe, oraz odporne na wilgoć. Możemy też zaopatrzyć się w specjalne powłoki, które ochronią powierzchnię naszych drzwi przed wytarciem i działaniem środków chemicznych.

 

Olsztyn: drzwi dobre dla Twojego wnętrza.


Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat drzwi, bądź masz w planach taki zakup, zapoznaj się z naszą ofertą. Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy!