Jak widok z okna wpływa na pracę?

Opublikowano: 9/12/2016

To, jaki widok z okna mamy w naszym miejscu pracy, może wpływać na naszą wydajność, kreatywność i poziom skupienia. W niektórych zawodach kontakt z przyrodą – chociażby za pośrednictwem okna czy nawet dzięki kwiatkom doniczkowym w pomieszczeniu – jest niezwykle ważny. Warto mieć to na uwadze, aranżując przestrzeń dla pracowników.

 

Naukowcy udowodnili, że kontakt z naturą wpływa bardzo pozytywnie na naszą kreatywność. Dlatego w zawodach, gdzie liczą się pomysły, idee i wizje, powinno się dbać o stały kontakt z przyrodą. Wielu dekoratorów wnętrz podkreśla, że nawet obecność kwiatka doniczkowego może podnieść wydajność zespołu kreatywnego. Podobnie zresztą jak i widok z okna na park, drzewa czy ogródek. Dlatego też, jeśli to od nas zależy, w jaki sposób urządzone będzie pomieszczenie dla ludzi, w pracy których liczy się pomysłowość, zadbajmy o ten z pozoru drobny szczegół.

 

Co ciekawe, naukowcy zauważyli też, że kontakt z przyrodą wpływa rozpraszająco na pracę osób zajmujących się liczeniem czy też mechanicznymi czynnościami. Wydajność takich osób spada, gdy w pomieszczeniu znajdują się rośliny. Ich uwaga jest rozproszona i trudniej jest im skupić się na jednostajnych zadaniach. Co ciekawe, nawet obrazy przedstawiające naturę (kwiaty, drzewa) mogą na nich podobnie działać!

 

Olsztyn – zaaranżuj biuro z użyciem naszych okien

 

Tego rodzaju wiedza może w dużym stopniu decydować o powodzeniu różnych przedsięwzięć. Dlatego jeśli to od Ciebie zależy to, w jaki sposób zaaranżowana będzie przestrzeń w biurze lub w jakich pomieszczeniach pracują osoby wykonujące konkretne zadania, zapoznaj się z tematem i zastosuj zdobytą wiedzę w praktyce. Urządzając pomieszczenia biurowe lub inne pomieszczenia pracownicze możesz też skorzystać z naszej pomocy. Oferujemy wysokiej jakość okna PCV, które – niezależnie od widoku, z który się za nimi roztacza – także wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie każdej firmy, gwarantując pracownikom niezbędną ochronę i komfort. Zapraszamy po okna do Olsztyna!