Jak pielęgnować okna PCV?

Opublikowano: 9/19/2016

Zakup i instalacja okien PCV to pierwszy krok do tego, by uatrakcyjnić wygląd swojego mieszkania. Potem należy jednak właściwie dbać o te akcesoria, by służyły nam jak najdłużej i jak najlepiej prezentowały się przez długie lata. Dzięki regularnej i właściwej pielęgnacji okna przez długi czas będą wyglądały jak nowe, a ich funkcjonowanie nie będzie stwarzało żadnych problemów.

 

Jak dbać o okna PCV?

 

  • Mycie szyb.

    Szyby muszą błyszczeć! A żeby tak się stało, można zastosować kilka różnych metod. Wielbiciele naturalnych rozwiązań czyszczą je samodzielnie przygotowanym płynem na bazie soku z cytryny czy octu. Szyby można też czyścić specjalnie do tego celu przystosowanymi chemicznymi preparatami. Warto dodatkowo pamiętać o ich nabłyszczaniu, np. przy pomocy zgniecionej gazety. O pielęgnacji szyb pisaliśmy już wcześniej – sprawdź!

  • Dbanie o ramy.

    Elementy okien wykonane z PCW także muszą być właściwie pielęgnowane. Zwykle ramy okienne są białe, co niestety sprzyja ich szybkiemu zabrudzaniu. Nie zapominajmy o tym, by regularnie myć te elementy konstrukcji, podobnie jak i towarzyszące im parapety oraz okolice okien, które szybko się zabrudzają.

  • Smarowanie.

    Ruchome elementy okien wymagają regularnego smarowania lub oliwienia. Dzięki temu ich praca będzie płynna i bezawaryjna. Za tę cześć pielęgnacji także jesteśmy odpowiedzialni jeśli chcemy, by okna służyły nam bezproblemowo przez długie lata. Regularne oliwienie jest zawsze dobrą okazją do tego, by skontrolować pracę okien i w razie potrzeby rozważyć konieczność ich regulacji.

 

Olsztyn – zapraszamy do salonu sprzedaży okien

 

Więcej informacji na temat pielęgnacji okien uzyskasz w naszym salonie sprzedaży. Oferujemy nie tylko same produkty okienne, ale także produkty do ich czyszczenia. Zapytaj o nie w naszym sklepie w Olsztynie. Zapraszamy!