Jak ozdobić okna, by upiększały wnętrze domu?

Opublikowano: 10/10/2016

Nie traktuj okien tylko i wyłącznie jako akcesoriów, które służą do wietrzenia pomieszczeń i wpuszczania do nich światła. Niech staną się elementami dekoracyjnymi, niech nadają klimat pokojom i niech prezentują się pięknie zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

 

Jak można ozdobić okna? Sposobów jest wiele – postaramy się krótko opisać kilka z nich.

 

  • Firanki i zasłonki – to najbardziej klasyczne ozdoby, które niekiedy negatywnie się kojarzą. Warto jednak pamiętać, że w XXI wieku nie muszą to być takie firanki, jak królowały w oknach naszych babć – możemy zainwestować w bardziej nowoczesne i eleganckie rozwiązania, które zbudują w pomieszczeniu wyjątkowy klimat.

     

  • Co na parapecie? Parapet może się stać półką na książki, mini-ogródkiem lub po prostu ozdobną przestrzenią, na której ustawimy np. kolorowe wazony, dekoracyjne butelki, szklane misy itd. Jeśli parapet jest szeroki i wbudowany w ścianę, możemy umieścić na nim poduszeczki lub koc, tworząc sobie mały kącik wypoczynkowy. Z tej opcji może także skorzystać nasz domowy kot.

     

  • Witraże i malunki – same szyby także można dowolnie ozdabiać – zwłaszcza w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się własnoręcznie wykonane witraże lub wycinanki. Można także wykonać piękne malowidła za pomocą zmywalnej farby.

     

  • Ozdoby wiszące - takie jak dzwoneczki czy zawieszki - także mogą być świetną dekoracją, pod warunkiem że współgrają z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Oczywiście należy uważać, by nie przesadzić z ich ilością i zawiesić je tak, by nie przeszkadzały w codziennym korzystaniu z okien.

 

Pomysłów na ozdabianie jest mnóstwo – wystarczy tylko użyć wyobraźni i można zwykłe smutne okno zamienić we wspaniałą dekorację mieszkania!

 

Olsztyn – zaopatrz się w okna najwyższej jakości

 

Żeby jednak to zrobić, w pierwszej kolejności należy zainwestować w dobrej jakości i estetycznie wyglądające okna. Możesz zrobić to w Olsztynie już dziś – serdecznie zapraszamy do naszego salonu!