Jak ocieplić okna na zimę?

Opublikowano: 10/2/2015

Zima zbliża się nieubłaganie. To czas kiedy trzeba pomyśleć o rozwiązaniach, które poprawią parametry termiczne naszego domu. Co zrobić, żeby było nam cieplej? Poniżej kilka wskazówek dotyczących ocieplenia okien na zimę.

 
 

Hu hu ha, idzie zima zła...

 

okna_olsztyn Temperatury zaczynają się powoli i systematycznie obniżać. Kiedy wracamy do domu zziębnięci, dobrze, żeby tu panowała temperatura, która pozwoli nam zapomnieć o mrozach na zewnątrz. Duża w tym rola okien – zamontowanie odpowiednich, a także zastosowanie kilku trików zapobiegnie ucieczce dużej ilości ciepła. Temperatura pójdzie w górę, a koszty ogrzewania w dół. Gra jest zatem warta świeczki. Zatem do rzeczy! 

 

 

 

Co zrobić, żeby było cieplej? 

 

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości ciepła, ale również pieniędzy (na rachunkach), to korzystnym wyjściem będzie zakup okien energooszczędnych. O tym jak wybrać odpowiednie okna energooszczędne pisaliśmy już na naszej stronie. Jednak istnieje również szeroka paleta rozwiązań, która może się okazać pomocna. Przykładowo, zastosowanie markiz zewnętrznych umożliwia dostęp promieni słonecznych do wnętrza pomieszczeń, a co za tym idzie eliminuje konieczność korzystania z oświetlenia elektrycznego. Dodatkową zaletą jest ochrona przed niechcianymi obserwatorami z zewnątrz. Najbardziej wyczuwalne jest termoizolacyjne działanie markiz zewnętrznych wieczorami. Kiedy temperatura się obniża, pomiędzy oknem a markizą tworzy się swego rodzaju poduszka powietrzna, która stanowi dodatkową warstwę termoizolacyjną. Rynek oferuje markizy, które dodatkowo są odporne na deszcz lub śnieg, a także zasilane są energią słoneczną. 

 

Jednak grunt to dobre okna! Olsztyn zaprasza do salonu Asmont po zakup najodpowiedniejszych.