Jak dobrać bramę do garażu na dwa samochody

Opublikowano: 2/11/2015

Brama, która będzie zamontowana w garażu na dwa samochody, musi być odpowiednio dobrana. Taka brama jest cięższa i znacznie większa niż pojedyncza, a jej użytkowanie powinno być tak samo łatwe i bezawaryjne.

W garażach na dwa samochody świetnie sprawdzą się bramy segmentowe. Taki typ bram otwiera się pionowo w górę po prowadnicach, natomiast kiedy brama znajduje się tuż pod sufitem, otwiera się równolegle do podłoża. Dzięki takiej bramie można efektywnie wykorzystać przestrzeń w garażu i przed nim.

W przypadku wybierania bramy do takiego garażu należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Takie bramy są duże i ciężkie, więc muszą zostać zastosowane najwyższej jakości materiały, zabezpieczenia oraz urządzenia ułatwiające obsługę.

Bramy przeznaczone do garaży na dwa samochody dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania powinny być wyposażone w napęd elektryczny.

Jeżeli garaż widoczny jest z przodu budynku, należy pamiętać o odpowiednim wyborze kolorystyki bramy, jej kształtu oraz wykończeniu. To właśnie te elementy będą podkreślać charakter budynku i stanowić jego integralną część. Szczególnie duże bramy powinny być dopasowane do wyglądu domu.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest kolor. Nie każdy bowiem wie, że nie zaleca się montowania bram w ciemnych kolorach w nasłonecznionych miejscach. Może wtedy dojść do odkształceń bramy.