Jak czyścić okna PCV?

Opublikowano: 12/21/2016

Nawet jeśli dbamy o nasze okna i staramy się regularnie je myć, to po latach użytkowania mogą się na nich pojawić trwałe zabrudzenia, które ciężko jest usunąć za pomocą zwykłej mokrej szmatki czy też standardowego płynu do szyb. O ile są one wystarczające do czyszczenia szkła, to stolarka okienna wymaga szczególnej pielęgnacji. Jakich środków do czyszczenia okien PCV warto używać?

 

  • Po pierwsze: środki delikatne

 

Delikatne środki do czyszczenia to takie, które nie mają w składzie elementu ściernego, który mógłby uszkodzić powierzchnię okna. Jeśli do czyszczenia okna użyjemy zwykłego mleczka czyszczącego, w efekcie kolejne zabrudzenia będą się pojawiały dużo szybciej – brud będzie wnikał w powstałe podczas szorowania przestrzenie i ostateczny efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Postarajmy się zatem, by środek, którego używamy, był delikatny i nie naruszał powierzchni PCV.

 

  • Po drugie: środki skuteczne

 

Oczywiście delikatne środki czyszczące mogą się okazać mniej skuteczne – trudniej jest z ich użyciem usunąć większe zabrudzenia. Dlatego też wybór właściwego środka nie jest łatwy. Musi on być przede wszystkim przeznaczony konkretnie do polerki PCV, warto więc zwrócić uwagę na jego skład chemiczny. Materiał, którego używamy do rozprowadzania środka i do samego czyszczenia (szmatki, ścierki, czyściwa) powinien być biały, czysty i stosunkowo miękki.

 

Olsztyn – profesjonalne środki do czyszczenia okien

 

Aby wybrać najwłaściwszy środek czyszczący do okien, najlepiej jest skorzystać z porady specjalistów. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu w Olsztynie, gdzie doradzamy w kwestii doboru środków czyszczących i wspólnie z klientem wybieramy najlepszy spośród tych, które mamy dostępne w sprzedaży. Zapraszamy.