Jak atrakcyjnie urządzić małe poddasze?

Opublikowano: 8/8/2016

Poddasze o małych rozmiarach to miejsce, które niełatwo urządzić. Niewielka przestrzeń oraz niskie, pochyłe sklepienie ograniczają nasze możliwości. Jednak przy odrobinie wyobraźni wszystkie słabe strony tej części domu można zamienić w mocne, a z poddasza uczynić niezwykłe, magiczne pomieszczenie.

 

3 cechy dobrze urządzonego poddasza:

 

  1. Minimalistyczne, sprytnie dobrane meble – w związku z tym, że mamy ograniczoną przestrzeń, dobór mebli musi być bardzo przemyślany. Zainwestujmy w rozwiązania, które pozwolą poczuć nam "lekkość" pomieszczenia – drewniane półki oraz niskie stoły i blaty zamiast szaf, ciężkich komód i biurek, łóżka na niskiej podstawie lub maty i materace zamiast dużych, wysokich łóżek, pufy zamiast foteli itd.

  2. Klimatyczne dekoracje – w dużej mierze wpłyną na klimat pomieszczenia. Postarajmy się, żeby nie "zagracały" pomieszczenia. Do dekoracji można wykorzystać stałe elementy poddasza, np. opleść ozdobami lub pomalować obecne tam belki. Można także ozdobić ściany atrakcyjnymi wzorami (można w tym celu użyć szablonów dostępnych w sklepach).

  3. Wygodne i praktyczne okna – podstawą poddasza są dobrze dobrane okna. O tym, jak je wybrać, pisaliśmy już wcześniej. Ważne jest, by wpuszczały dużo światła do tego niewielkiego pomieszczenia, żeby wygodnie się otwierały oraz atrakcyjnie się prezentowały.

 

Na urządzenie tej części domu warto poświęcić więcej niż zwykle czasu i energii, bo efekt może być naprawdę fantastyczny i w pełni wynagrodzić cały włożony trud.

 

Olsztyn – kup okna dla poddasza i ciesz się jego urokiem

 

Spośród wszystkich tych kwestii dotyczących urządzania poddasza, możemy pomóc Ci przynajmniej w jednej – a mianowicie w kwestii okien. Wszystkich mieszkańców Olsztyna, a także właścicieli domów w okolicach miasta, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży, w którym postaramy się pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru.