Do czego muszą pasować drzwi?

Opublikowano: 10/5/2016

Ani drzwi wewnątrzlokalowe, ani drzwi wejściowe, które zamierzasz zainstalować w swoim domu lub mieszkaniu, nie będą żyły swoim własnym, niezależnym życiem. Będą częścią większej całości, więc muszą bezwzględnie pasować do takich elementów jak:

 

  • Ściany – nie tylko ich kolor, ale także faktura. (Jeśli na ścianach masz tapety o wypukłych kształtach, instalacja drzwi o zupełnie innej fakturze może stworzyć wrażenie przesytu. Ogranicz ilość drobnych szczegółów i nie przesadzaj z różnorodnością. Lepiej postawić na jeden wzór, ale jego także nie powielać zbyt często.)

  • Meble – ich kolorystyka i styl (nie dobierzesz przecież brązowych drewnianych drzwi, jeśli w pomieszczeniu znajdują się modernistyczne meble w jasnych kolorach).

  • Podłogi – rodzaj i kolor paneli oraz dywanu także powinny wpłynąć na dobór drzwi do pomieszczenia.

  • Ogólna stylistyka pokoju – nie mieszaj stylów, bo to ryzykowne i rzadko kiedy daje korzystny efekt.

 

Połączenie wszystkich tych wymogów jest dość trudne, dlatego producenci drzwi bardzo często oferują rozwiązania na tyle uniwersalne, by nie kolidowały z żadnym z elementów wystroju. Przy wyborze drzwi wewnątrzlokalowych musisz ponadto zwrócić uwagę na to, by pasowały do pomieszczeń po obydwu stronach. Z kolei drzwi wejściowe, poza swoimi walorami estetycznymi, muszą też posiadać pewne cechy funkcjonalne, zapewniać bezpieczeństwo, być wygodne w użyciu i działać bezawaryjnie.

 

Olsztyn – wybierz drzwi do mieszkania z naszą pomocą!

 

Jeśli poszukujesz porad dotyczących wyboru drzwi, a także szerokiej gamy wysokiej jakości produktów, odwiedź nas w naszym salonie sprzedaży. Zapoznaj się z nasza ofertą, zadaj pytania, które Cię nurtują i dokonaj trafnego wyboru. Zapraszamy!