Dlaczego warto montować siatki przeciw owadom?

Opublikowano: 7/11/2016

W okresie letnim szczególnie uciążliwa jest duża ilość owadów, które wlatują do naszych mieszkań przez otwarte drzwi i okna. W gorące wieczory chętnie wietrzymy pomieszczenia i wpuszczamy do nich świeże powietrze. Problemem jednak okazują się komary, które ciężko jest odstraszyć świecami czy lampkami zapachowymi, a nawet nowoczesnymi elektrycznymi urządzeniami. Zapalone w mieszkaniu światło przyciąga też ćmy, a także muchy, które utrudniają nam sen, siadają na żywności i roznoszą zarazki.

 

Istnieje jednak sposób, by ograniczyć ilość tych uciążliwych owadów w naszych mieszkaniach – a są to siatki przeciw owadom i moskitiery, które fizycznie nie pozwalają im wlatywać do środka.

 

Siatki przeciw muchom i komarom

 

Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów siatek. Często wybierane są najprostsze siatki okienne mocowane na stałe wokół okna. Dzięki temu okno można bez przeszkód otwierać o każdej porze dnia, choć wadą tego rozwiązania jest fakt, że siatkę taką trzeba zdemontować za każdym razem, gdy wymaga tego sytuacja. Ten problem nie dotyczy jednak siatek na owady, które montowane są podobnie do rolet – można je bowiem dowolnie zwijać i rozwijać w zależności od potrzeb. Istnieją też siatki osadzone w ramach i otwierane dokładnie tak samo jak okno – stanowią swoistą okiennicę przepuszczającą światło i powietrze. Podobne rozwiązanie stosowane jest w przypadku drzwi, które siłą rzeczy muszą umożliwiać swobodne poruszanie się. Drzwi mogą pozostać otwarte, gdyż wnętrze domu chronione jest przed owadami przez dodatkowe "drzwi" w postaci siatki.

 

Akcesoria okienne dla każdego

 

Wybór akcesoriów okiennych jest oczywiście zależny od indywidualnych potrzeb. Każde z powyższych rozwiązań znajduje zastosowanie w innej sytuacji i dlatego wszystkie te opcje są obecne na rynku i wciąż znajdują zwolenników.

 

Zachęcamy do zapoznania się z różnymi opcjami dostępnymi w Olsztynie. Każdy klient znajdzie u nas produkt, który spełni jego oczekiwania. Zapraszamy!