Deweloperzy będą budować więcej

Opublikowano: 12/9/2014

Na polskim rynku budowlanym można zaobserwować okres ożywienia. Z powodu tanich kredytów i małego bezrobocia Polacy zaczynają rozglądać się za własnym mieszkaniem. Dlatego też deweloperzy budują coraz więcej mieszkań. Koniec roku może przynieść większy ruch w bankach i u deweloperów, ponieważ od stycznia trzeba mieć większy wkład własny.
 
W pierwszych dziewięciu miesiącach roku do użytku oddano około 100 tysięcy mieszkań. To o 2 procent mniej niż w zeszłym roku i o 4,5 procent mniej niż w roku 2012. Dobrym znakiem są jednak wydane pozwolenia na budowę oraz liczba rozpoczętych inwestycji. Do końca września wydano 120 tysięcy pozwoleń na budowę kolejnych mieszkań. 
 
W Polsce większość oddawanych do użytku mieszkań to inwestycje indywidualne. Jednak i firmy zajmujące się budowaniem mieszkań oddały około 39 tysięcy mieszkań. 
 
Główny Urząd Statystyczny odnotował, że wzrosła również liczba mieszkań, których budowa została przez deweloperów rozpoczęta. Do września było ich o 39,5 procent więcej niż w tym okresie w zeszłym roku.