Czy sposób otwierania okien jest ważny?

Opublikowano: 6/6/2017

Kiedy planujemy wymianę okien w naszym domu, często zwracamy uwagę na wiele różnych kwestii, które będą miały wpływ na dalsze i prawidłowe funkcjonowanie naszego mieszkania. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostało wykonane dane okno. Wszystko zależy tutaj od indywidualnego gustu i dopasowania do mieszkania. Możemy sięgnąć po okna PCV lub drewniane, oba typy posiadają właściwości energooszczędne i dźwiękoszczelne oraz są równie odporne na włamania.
 

Kształt istotny przy otwieraniu

 
Kolejną rzeczą jest wybór odpowiedniego kształtu okna. Można zakupić okna prostokątne, trapezowe, bądź też okrągłe. Warto jest jednak zwrócić uwagę na to, w którym kierunku dane okno jest otwierane. Wielu kupujących na początku o tym zapomina i później powstaje problem odnośnie komfortu w mieszkaniu.
Jeśli chodzi o sposób otwierania okien, ma na to wpływ wiele różnych czynników, do których ogromną uwagę przykuwają architekci. Okna są konstruowane według poszczególnych wytycznych, które są bardzo istotne w dalszym ich użytkowaniu.
 
Aby dobrze zaprojektować okno należy zwrócić uwagę na:
 
  • wielkość i format skrzydła
  • wagę skrzydła
  • możliwość utrzymania szyb w czystości
  • możliwość wietrzenia
  • odpowiednią powierzchnię do otwierania skrzydła

Olsztyn: okna idealnie dopasowane do Twojego domu

 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą okien PCV, drzwi oraz bram garażowych. Zostawiamy także możliwość kontaktu, dzięki temu będziemy w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie go nas skierujesz. Zapraszamy do Olsztyna!