Czy czujesz się bezpiecznie w swoim domu?

Opublikowano: 1/23/2017

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to podstawa. Ważne jest, aby dom był chroniony zarówno wtedy, gdy przebywamy w środku, jak i wtedy, gdy opuszczamy go na jakiś czas – np. wyjeżdżając na wakacje lub ferie.

 

Bezpieczne i niebezpieczne rejony Polski

 

Niektóre rejony Polski są bezpieczniejsze niż inne – świadczą o tym nie tylko statystyki włamań, ale także wyniki ankiet przeprowadzanych wśród mieszkańców. Zgodnie z danymi dotyczącymi 2016 roku, najwięcej włamań ma miejsce w województwach śląskim i mazowieckim, zaś najmniej – w świętokrzyskim, podkarpackim oraz podlaskim. Najbezpieczniej czują się osoby mieszkające na terenie województwa podkarpackiego. Na szczycie listy miast, w których czuje się najmniejsze zagrożenie włamaniem, znalazły się Rzeszów, Tarnobrzeg oraz Krosno. Nie znaczy to jednak, że mieszkańcy tych rejonów powinni w mniejszym stopniu dbać o zabezpieczanie swoich domów.

 

Dobre okna i drzwi – podstawa ochrony antywłamaniowej

 

Podstawową formą ochrony przed włamaniem jest inwestycja w dobrej jakości okna – o wysokim parametrze wytrzymałości na próby zniszczenia lub otwarcia z zewnątrz – oraz drzwi o cechach antywłamaniowych. Warto pamiętać także o właściwym zabezpieczeniu garażu przy pomocy solidnej bramy garażowej, ponieważ często to właśnie tą drogą włamywacze dostają się do środka budynku. Dodatkowym i wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem jest także instalacja systemu alarmowego na terenie domu oraz instalacja czujników ruchu na posesji. Właściciele obszerniejszych posiadłości często decydują się także na monitoring.