Co zrobić ze starymi oknami?

Opublikowano: 12/30/2015

Powoli kończy się stary rok i zaczynać będzie się nowy – dla wielu to dobry okres, żeby uporządkować swoje życie czy bardziej prozaicznie – domy. Dla tych, którzy w tym roku zakupili lub planują zakupić nowe okna, podpowiadamy co można zrobić ze starymi.

 

Stare okna drewniane

Utylizacja starych okien drewnianych wydaje się być dosyć prosta. Ramy drewniane wraz z szybami wrzucamy do kontenera, tłuczemy szyby i wyjmujemy oczyszczone ze szkła ramy. Te, możemy połamać i spalić, a metalowe części, które nie spłoną, można oddać na złom.

 

Stare okna PCV

W przypadku okien PCV sprawa wygląda nieco inaczej. Jedną z opcji jest wystawienie ich na sprzedaż, o ile stan stolarki jest w zadowalającym stanie. Okna te przydać się mogą również w gospodarstwach – jako okno inwentarskie do budynków hodowlanych lub do wyposażenia piwnicy. Jeśli okno jest mocno wyeksploatowane, wówczas można je oddać do Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych, które funkcjonują na terenie niektórych miast. Wywóz starych okien zlecić można ekipie, która realizuje montaż nowych okien. Możliwe jest również zamówienie specjalnego kontenera na odpady budowlane w najbliższym zakładzie usług komunalnych. Koszt wynajęcia takiego kontenera jest uzależniony od wielkości zasobnika, którą określa się w oparciu o objętość i ciężar okien.

 

A po nowe okna...

 ...zapraszamy do salonu Asmont w Olsztynie. Oferujemy szeroką gamę okien, które dzięki swym izolacyjnym właściwościom pozwolą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu domu! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.