Co trzeci Polak planuje remont w tym roku

Opublikowano: 8/11/2014

Co trzeci Polak chce w tym roku zrobić remont. U większości będą to jedynie drobne zmiany. Polacy rzadko korzystają z fachowych ekip. Dla co czwartej osoby, która remontuje dom, będzie to wydatek około 5 tysięcy złotych. 
 
Około 40 procent Polaków planuje gruntowny remont jednego z pomieszczeń. 
 
Przy takich pracach, jak malowanie, gipsowanie bądź tapetowanie ścian osoby remontujące nie zatrudniają fachowców. Prace wykonują same bądź z pomocą rodziny. Zdarza się, że same układają panele i parkiet. 
 
Tylko 8 procent pytanych w ankiecie ludzi stwierdziło, że w ogóle nie będzie korzystało z usług ekipy remontowej. Jedynie 5 procent osób zamierza samodzielnie cyklinować oraz wykonywać prace szklarskie. 
 
Decydując się na konkretną ekipę remontową, najczęściej Polacy kierują się rekomendacją innych osób. Dużą rolę odgrywa też cena i terminowość wykonania prac. Oczekiwana jest też odpowiednia jakość. 
 
Korzystanie z usług fachowców zwiększa koszty remontu, które i tak nie są najniższe. Co czwarty remontujący wyda na niego co najmniej 5 tys. zł. Tylko jeden na dziesięciu zamknie wydatki w kwocie 500 zł.
 
Lato to popularna pora na remont. W ciągu tych miesięcy przeprowadzi go jedna trzecia osób, które planują go zrobić. Około 20 procent Polaków decyduje się na remont wtedy, kiedy uzbiera odpowiednie środki.