Bramy segmentowe

Opublikowano: 9/1/2015

Pisaliśmy już na naszej stronie o bramach garażowych oraz ich rodzajach. Dziś wspomnieć chcielibyśmy o innym rodzaju bram, a mianowicie o bramach segmentowych. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz w różnego rodzaju obiektach. Więcej o przemysłowych bramach segmentowych poniżej.


Bramy segmentowe... czyli jakie?

 

 

Bramy segmentowe są otwierane pionowo, co sprawia że podczas otwierania wolna jest przestrzeń przed i za bramą. Segmenty mogą być układane na 3 sposoby: płasko pod stropem, pionowo nad otworem lub równolegle do dachu. Mogą dodatkowo posiadać drzwi wejściowe, co stanowi świetne ułatwienie pozwalające uniknąć problemów z wielokrotnym otwieraniem bramy (przy wzmożonym ruchu). Dodatkowe udogodnienia jakie można w ich przypadku zastosować to przeszklenia (które zaspokoić mogą ciekawość klientów – mogą oni zobaczyć co jest w środku) – takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w salonach samochodowych, stoczniach jachtowych czy salonach sprzedaży różnego rodzaju. W bramach segmentowych możliwe jest również zamontowanie kratek wentylacyjnych oraz urządzenia kontroli dostępu, które zwiększają komfort użytkowania.

 

Które bramy segmentowe najlepsze?

 

Firma Hormann to największy producent bram i drzwi w Europie. O sukcesie firmy decydują nie tylko innowacyjne rozwiązania, ale również wysoka jakość ich wykonania. Stąd bramy segmentowe firmy Hormann cieszą się ogromną popularnością, a ich zakup wiąże się z satysfakcją na długie lata. Dlaczego warto wybrać te właśnie bramy? Powodów jest kilka: 

 

  • bardziej odporne na zarysowania niż bramy innych producentów, 
  • profil ThermoFrame, który zapewnia termoizolację (wskaźnik izolacyjności cieplnej pomieszczenia jest dzięki nim wyższy o 21%), 
  • zastosowanie drzwi przejściowych bez wystającego progu ułatwia przechodzenie osobom niepełnosprawnym, usprawnia poruszanie się na wypadek ewakuacji, 
  • możliwość instalacji fotokomórki do bezdotykowego nadzorowania krawędzi zamykającej bramy, co przyspiesza pracę bramy. 
Użytkowanie bram segmentowych firmy Hormann to bezpieczeństwo, komfort i oszczędność. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bram segmentowych Hormann w salonie firmy Asmont w Olsztynie.