Brama a bezpieczeństwo

Opublikowano: 5/23/2016

Choć połączenie pomiędzy tymi dwoma pojęciami będzie jasne chyba dla każdej osoby, która przez chwilę się nad nim zastanowi, to warto jednak wgłębić się odrobinę w temat, a przy tym rozpatrzeć sprawę z więcej niż jednego punktu widzenia.

 

 

Brama a bezpieczeństwo mieszkańców

Bramy garażowe czy też bramy przesuwne montowane przy domu mają za zadanie przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom, jak i znajdującym się w garażu i domu pojazdom (samochodom, motocyklom, skuterom i innym) oraz wszelkim sprzętom. Z tego też względu niezwykle ważne jest, aby:

  • po pierwsze, brama była wykonana z materiałów najwyższej jakości, była zaopatrzona w odpowiedni system otwierania i zamykania i niezbędne zabezpieczenia,

  • po drugie, by była odporna na próby włamania, a także na warunki atmosferyczne (np. silne wiatry),

  • i po trzecie, by bezawaryjnie działała, zapewniając wnętrzu odpowiednią ochronę, nie groziła zablokowaniem.

Wybierając produkt, który zainstalujemy, musimy zatem rozważyć wiele aspektów. Jako że wybór na rynku jest bardzo szeroki, warto zaufać opinii, którą wyrobiły sobie dane marki na przestrzeni lat. Bramy HöRMANN cenione są przez klientów, których opinie wpłynęły na wizerunek marki i pozwoliły na zdobycie zaufania kolejnych osób.

 

 

Bezpieczeństwo użytkowania bramy

Na kwestię bezpieczeństwa warto też spojrzeć z drugiej strony, a zatem z punktu widzenia użytkownika. Bramy są mechanizmami stosunkowo złożonymi, a korzystanie z nich wiąże się z koniecznością przestrzegania pewnych zasad. Dobrej jakości bramy oczywiście skonstruowane są tak, by maksymalnie wyeliminować wszelkie zagrożenia (np. zablokowanie się bramy, porażenie prądem, przypadkowe zatrzaśnięcie). Specjalne zabezpieczenia znacznie ograniczają możliwość wystąpienia jakiegokolwiek wypadku – a więc jedyną drogą do jego nastąpienia jest niewłaściwe użytkowanie. Warto zapoznać się z zaleceniami producenta, który informuje użytkownika o tym, jak działa zakupiony sprzęt, w jakie elementy i zabezpieczenia jest wyposażony i jak uniknąć niechcianych zdarzeń z jego udziałem. Trzymając się tych reguł i wybierając produkt u sprawdzonego producenta, zagwarantujemy bezpieczeństwo sobie i innym, a także pełen komfort korzystania z produktu.