Bezpieczeństwo bram garażowych

Opublikowano: 2/25/2015

Garaże często stają się celem złodziei. Jest to miejsce, gdzie przechowywany jest nie tylko samochód, ale też inne cenne przedmioty, dlatego też powinno mieć dobre zabezpieczenia, by włamywacze nie mogli dostać się do środka. Najczęściej złodzieje forsują okna, drzwi czy właśnie bramy garażowe zwykłymi narzędziami – jak na przykład obcęgi czy śrubokręt. Dlatego warto zdecydować się na skuteczną ochronę antywłamaniową. Na rynku dostępne są bramy, których producenci gwarantują, że potencjalni sprawcy nie mają szans na dostanie się do środka przy użyciu siły fizycznej i narzędzi.

Kupując bramę garażową klient najczęściej zwraca uwagę na jej lekkie i ciche otwieranie, prostą obsługę, niezawodność oraz wygląd. Do tych cech warto jednak dodać bezpieczeństwo użytkowania. Należy zastanowić się na przykład nad opatentowanym, bezpiecznym systemie ryglowania bramy. Mechanizm ryglowania i zamek może chronić przed wszelkimi próbami sforsowania bramy garażowej. Zdarza się, że w bramach garażowych montuje się wytrzymały profil prowadnicy, który chroni przed wyważeniem rolek jezdnych.

Warto także zwrócić uwagę na zabezpieczenia, które mają ułatwiać codzienne otwieranie i zamykanie garażu. W bramach stosowane są systemu, by pomiędzy segmentami bramy nie powstawały szpary. Uchroni to przed wkładaniem palców między panele. Niektóre bramy mają też zabezpieczenia przed pęknięciem sprężyny, które wykluczą nieszczęśliwe wypadki, jak na przykład nagłe opadnięcie bramy.