8 sposobów na świąteczną dekorację okna

Opublikowano: 12/14/2015

Święta tuż tuż, warto zatem pomyśleć o tym jak udekorować okna w swoim domu, by w pełni oddawały klimat bożonarodzeniowy. Pisaliśmy już na naszej stronie o tym jak udekorować okno, jednak okres świąteczny to czas dekoracji wyjątkowych. Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych pomysłów na świąteczne udekorowanie okna w domu. 

 

1. Szyszki

Szyszki są na wyciągnięcie ręki w najbliższym lesie, należy je osuszyć i pomalować, np. sprayem lu zwykłymi farbami. Można je postawić na parapecie lub połączyć wstążkami i udekorować okno łańcuchem.

2. Papierowe girlandy 

 papieru można wyciąć dowolne kształty, można też użyć zdjęć rodzinnych i rozwiesić je w oknie.

3. Bombki

Gałązki świerkowe ozdobione bombkami nadadzą klasycznego klimatu świąt w Twoim oknie.

4. Gałązki po skandynawsku

Osuszone gałązki malujemy na biało i łączymy w różne kształty, np. gwiazdki, jest to dekoracja w stylu skandynawskim.

5. Malowanie mydłem

Czy wiesz, że... malowanie mydłem po szybie może dać artystyczne efekty? Tak robiły nasze babcie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dekorować tak okna również teraz.

6. Śnieżynki

Można je zrobić z papieru lub zbudować ich kształt sprayem. Nie muszą to być tylko śnieżynki, mogą też mikołaje i renifery – dzięki nim okno nabierze wręcz magicznego ccharakteru.

7. Foremki nie tylko do ciasta

Ozdoby świąteczne na okno zrobić można również z przyrządów kuchennych – np. z foremek do ciast, które można powiesić niczym bombkę. 8. i ciastka...? Podobnie rzecz się ma z piernikami, które na wstążce powiesić można w oknie – wówczas będzie nie tylko pięknie wyglądało, ale również pięknie pachniało.