5 pytań o bramy garażowe

Opublikowano: 2/23/2016

Kontaktując się z naszymi Klientami często spotykamy się z ich strony z różnymi pytaniami dotyczącymi bram garażowych. Niektóre z nich się powtarzają, dlatego uznaliśmy, że odpowiemy na nie w niniejszym materiale. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać Twoje wątpliwości w tym temacie.

 

 

 1. Brama segmentowa – czy mogę ją zamontować w każdym otworze garażowym?
  Nie. Żeby zamontować bramę, spełnionych musi być kilka warunków, między innymi takich jak obecność nadporoży i „czystego” sufitu (bez okablowania, oświetlenia, itp.). Warto też pamiętać, że otwór powinien być mniejszy od bramy o co najmniej 5 cm w przypadku szerokości i mniej więcej tyle samo w przypadku wysokości. 

   
 2. Czym jest nadporoże i jakie są wymagania co do niego?
  Nadporoże to taki element w otworze garażowym, do którego przytwierdza się bramę. Nie ma jakichś specyficznych wymagań w odniesieniu do niego – dobrze jednak, jeśli jego wysokość znajduje się między 25 cm a 35 cm.

   
 3. Czy mogę sam zamontować bramę garażową i co wówczas z gwarancją?
  Jest to możliwe, o ile czujesz się na siłach – wszelkie wskazówki jak to zrobić krok po kroku znajdują się zazwyczaj w instrukcji, którą uzyskujesz wraz z bramą podczas zakupu. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem dobrze wykonanego montażu, reklamacje nie są uwzględniane np. kiedy do montażu źle został przygotowany otwór garażowy i wskutek tego brama się nie domyka, itp.

   
 4. Jak otworzę bramę kiedy nie będzie prądu?
  Pomocne może się okazać dodatkowe wysprzęglenie awaryjne, które w umożliwi nam wejście do garażu od zewnątrz kiedy pozbawieni zostaniemy prądu.

   
 5. Jaki VAT przy zakupie?
  Obowiązują dwie stawki VATu przy zakupie bramy garażowej: - 8% (brama została zakupiona wraz z usługą montażu i stanowi jedną bryłę z domem), - 23% (jeśli któryś z powyższych warunków nie zostanie spełniony).