4 pomysły na aranżację okien

Opublikowano: 10/24/2016

Chcesz, aby Twoje okno prezentowało się pięknie i było ozdobą Twojego mieszkania? Oto kilka pomysłów na jego aranżację. Wybierz ten, który będzie najlepiej pasował do pozostałych elementów w pomieszczeniu.

 

 • Proste długie zasłony.

  Jeśli stawiasz na klasyczne rozwiązania, powinieneś wybrać zasłony (w połączeniu z odpowiednio dobranymi firanami). Te długie i proste dodadzą pokojowi wytworności, powagi, spokoju. Kolorystyka takich zasłon powinna pasować do koloru ścian – jeśli chcesz wyróżnić okno i sprawić, by przyciągało uwagę, wybierz kolory kontrastujące. Jeśli jednak chcesz je "ukryć" pośród innych elementów wyposażenia, postaw na kolor zbliżony do koloru ścian lub mebli.

 •  

  Dekoracyjnie upięte zasłony. 
  Drugim pomysłem na wykorzystanie zasłon jest ich dekoracyjne upięcie. Możesz w tym celu wykorzystać specjalne spinacze lub stworzyć własną, autorską ozdobę. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku zasłon o żywych barwach, wzorzystych, nieregularnych. Zdecydowanie ożywiają okna, a w konsekwencji także całe pomieszczenie.

   

 • Proste lub fantazyjne rolety. Rolety to rozwiązanie polecane dla miejsc urządzonych w bardziej nowoczesnym stylu, choć sam ich dobór także ma znaczenie i może nadać określony charakter wnętrzom. Rolety o stonowanych kolorach "znikają" w pokoju, nie wyróżniają się i pozwalają na dobór innych dekoracji do pokoju bez ryzyka przesytu. Rolety zdobione, wielobarwne ożywiają pomieszczenie i zwracają na siebie uwagę. Mogą się świetnie sprawdzić np. w pokoju dziecięcym.

 •  

  Ciekawie upięte firanki.
  Czy firanki muszą wisieć? Niekoniecznie. Można je z powodzeniem przymocować na górze i u dołu okna, można je ciekawie upiąć czy też ozdobić drobnymi dekoracjami (np. spinkami o określonym kształcie, niewielkimi lampkami, zawieszkami itd.). To najbardziej klasyczne i z pozoru nudne rozwiązanie można doskonale urozmaicić dzięki własnej fantazji.

   

 

Olsztyn – okna, które ozdobią Twój dom
 

Niezależnie od tego, który pomysł na dekorację okien wybierzesz, najpierw będziesz musiał wybrać same okna. Te zaś powinny same w sobie być ozdobą dla domu, dlatego wybierz produkt wysokiej jakości, estetyczny i nowoczesny. Odwiedź nas w naszym salonie w Olsztynie i zobacz, jakie produkty możemy Ci zaproponować. Zapraszamy!