3 domowe sposoby na uszczelnienie okien

Opublikowano: 11/7/2016

Nieszczelne okna mogą być przyczyną panującego w mieszkaniu nieustannego chłodu, nawet pomimo podkręcenia ogrzewania do maksimum. By uniknąć tego problemu należy w pierwszej kolejności zainwestować w dobrej jakości, szczelne okna PCV. Jeśli jednak nie masz możliwości zrobić tego w najbliższym czasie lub czekasz na realizację zamówienia, a chcesz, by już teraz wnętrze Twojego mieszkania było możliwie jak najcieplejsze, zastosuj te domowe sposoby:

 

  • Montaż uszczelek piankowych - to podstawowy sposób na wypełnienie szczelin pomiędzy framugami a skrzydłami okiennymi. Przed nałożeniem uszczelki należy dokładnie oczyścić powierzchnię, do której będziemy ją przyklejać. Na rynku dostępne są także samoprzylepne uszczelki gumowe, które pełnią tę samą rolę co piankowe.

  • Użycie taśmy paroizolacyjnej - pozwoli uszczelnić przestrzeń pomiędzy ościeżnicą a parapetem (pod oknem) oraz pomiędzy ościeżnicą a murem (po bokach okna). Tamtędy także może wydostawać się ciepło, warto więc zadbać o właściwą izolację tych miejsc.

  • Wypełnianie szpar między szybą a ramą okienną – można to zrobić za pomocą silikonu szklarskiego lub uszczelniacza polimerowego. W przypadku starych, zużytych okien ten problem pojawia się bardzo często. Przed zaaplikowaniem silikonu powierzchnię trzeba umyć i dokładnie wysuszyć.

 

Wymiana okien na nowe – to możliwe także zimą

 

Powyższe metody to rozwiązania tymczasowe. Warto jednak zainwestować w nowe okna w mieszkaniu, by problemu nieszczelności pozbyć się na długie lata. Wymiana okien możliwa jest także zimą, pod warunkiem, że nie panują zbyt duże mrozy. Stosuje się wtedy specjalne pianki monterskie, które doskonale się sprawdzają pomimo panujących warunków atmosferycznych.

 

Olsztyn – zamów okna już teraz i ciesz się ciepłem swojego mieszkania

 

Jeśli chcesz zamówić okna w Olsztynie lub w okolicach, zgłoś się do nas. Nowe okna PCV sprawią, że Twoim domu wreszcie zapanuje ciepło, a Ty nie tylko zadbasz o komfort domowników, ale także zaoszczędzisz na dogrzewaniu mieszkania.