3 cechy idealnych okien na lato

Opublikowano: 6/1/2016

Celem okien jest ochrona wnętrza domu i zapewnienie komfortu domownikom. Jednak przecież nie wszystkie domy są takie same i nie wszystkie służą nam do tego samego. Gdy będziemy wybierać okna np. do domku letniskowego, będziemy brać pod uwagę zupełnie inne kryteria niż w przypadku domu całorocznego. Ponadto ważne jest też miejsce położenia domu. Domy zlokalizowane w mieście, pomiędzy innymi budynkami, wymagają innych okien niż te, które położone są na otwartej przestrzeni, z dala od innych zabudowań.

 

Wróćmy jednak do okien na lato. Jeśli chcemy zadbać o swój komfort podczas tej najcieplejszej pory roku, powinniśmy pamiętać o trzech kwestiach.

 

Okna PCV – 3 rzeczy, o których warto pomyśleć latem

 

  • Wytrzymałość – mając na uwadze fakt, że lato jest okresem burzliwym, obfitym w silne wiatry lub nawet nawałnice, powinniśmy postawić przede wszystkim na wytrzymałość okien. Muszą one właściwie chronić wnętrze domu oraz przebywające w nim osoby w czasie gwałtownych burz czy porywistych wiatrów, które latem zdarzają się bardzo często i powodują niekiedy duże szkody.

  • Współczynnik promieniowania słonecznego – jest to cecha okien PCV, która ma określić ilość energii słonecznej przepuszczanej przez szybę do wnętrza mieszkania. Latem natężenie promieni słonecznych jest duże. Ponadto musimy wziąć pod uwagę to, na którą stronę świata wychodzą okna, bo od tego zależy, jak bardzo są nasłonecznione, a w konsekwencji – jak bardzo nagrzewa się wnętrze pomieszczenia.

  • Łatwość otwierania i zamykania – w okresie letnim wielogodzinne wietrzenie pomieszczeń (oczywiście tych, które nie są klimatyzowane) jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Dlatego też wybrane okna PCV muszą być łatwe w obsłudze i odporne na wielokrotne otwieranie i zamykanie (nie mogą zbyt szybko "zużywać się", gdyż wtedy inwestycja byłaby mało opłacalna).

 

Jeśli zatem szukasz okien do domku letniskowego lub domu, w którym mieszkasz głównie latem, weź pod uwagę powyższe kwestie i zapewnij sobie maksymalny komfort. Skorzystaj z tej pięknej pory roku, nawet przebywając w pomieszczeniach, a nie na świeżym powietrzu!

 

Okna PCV Olsztyn

 

Więcej na temat oferty okien dostępnej w okolicach Olsztyna dowiesz się kontaktując się z nami bezpośrednio, zapoznając się z ofertą na naszej stronie lub odwiedzając nasz salon sprzedaży. Zapraszamy!